مادر ستار بهشتی به کارگران اعتصاب‌کننده پیوست؛ از همه کارگران چه روزمزد، قراردادی، رسمی خاضعانه درخواست دارم که مقاومت کنند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_در چهارمین روز اعتصاب سراسری کارگران شرکت‌های پالایشگاهی، تعداد دیگری از کارگران به این اعتصاب پیوستند و مادر ستار بهشتی و گروه‌های صنفی دیگر از این اعتصاب حمایت کردند.

روز جمعه چهارم تیر کارگران شرکت‌هایی از جمله زلال پالایشگاه اصفهان، تلمبه‌‌خانه شماره ۵ بندرعباس، پتروپالایش کنگان و جهان‌پارس عسلویه هم اعتصاب کردند.

کارگران شرکت‌های پیشرو صنعت در پالایش آدیش، شرکت رادیو گراف نیروگاه بیدخون، شرکت دریا ساحل جفیر و سیکل ترکیبی جهرم از جمله دیگر کارگرانی‌اند که به این اعتصاب پیوسته‌اند.

پیش از این خانواده جان‌باختگان آبان ۹۸ از این اعتراضات حمایت کرده بودند. در همین حال، گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی، نیز در پیامی از این اعتصابات سراسری حمایت کرد.

او با اشاره به ابراهیم رئیسی نوشت که مقامات جمهوری اسلامی «با انتصاب فردی معلوم‌الحال» و «خالی از درایت و علم و سیاست» بر مسند بالاترین مقام اجرایی جمهوری اسلامی تلاش دارند تا «با ایجاد رعب و وحشت و سرکوب خشن ما مردم را به سکوتی اجباری فرو برند، اما زهی خیال باطل».

مادر این کارگر وبلاگ‌نویس جان‌باخته زیر شکنجه با اشاره به تحریم انتخابات نوشت: «حاکمیت اسلامی سیلی محکم و قدرتمند مردم را هنوز دریافت نکرده، نتیجه فراخوان «نه به انتخابات» و «رای بی رای» تنها مشتی بود نمونه خروار.»

گوهر عشقی تاکید کرد: «از همه کارگران چه روزمزد، قراردادی، رسمی خاضعانه درخواست دارم که در برابر این بی‌عدالتی‌ها و‌ جنایات ضد مردمی میهنی مقاومت نمایید… از اخراج فردی و دسته جمعی نهراسید، افرادی که باید اخراج و در نتیجه از محاکمه خویش در هراس باشند، کسانی هستند که مملکت ما را اشغال اشغال درآورده و به سوی نابودی کشانده و هویت و اصالت ما را خدشه دار کرده‌اند.»