مارک اسپر: حمله ایران به پایگاهها، تلفات جانی به بار نداشت

پایگاه خبری / تحلیلی نگاماسپر پس از دیدار با ارتشبد مارک میلی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امریکا، مجلس نمایندگان و اعضای مجلس سنا، جلسه ای مطبوعاتی در پنتاگون ترتیب داد.

مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده امریکا، ضمن ابراز اینکه دیشب از سه منطقه ایران ۱۶ موشک بالستیک به سوی دو پایگاه این کشور در عراق پرتاب شده است، اعلام داشت که این موشکها به انبار، پارکینگ، مرکز تاکسی و یک هلیکوپتر برخورد کرده است ولی هیچ تلفات جانی به بار نداشته است.

اسپر پس از دیدار با ارتشبد مارک میلی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امریکا، مجلس نمایندگان و اعضای مجلس سنا، جلسه ای مطبوعاتی در پنتاگون ترتیب داد.

اسپر گفت: ” دیشب از سه منطقه ایران ۱۶ موشک بالستیک به سوی دو پایگاه سربازان ایالات متحده امریکا و نیروهای ائتلافی  در عراق پرتاب شد. ۱۱ موشک به پایگاه الاسد و یکی به پایگاه اربیل برخحورد کرد. در پایگاه الاسد، برخی انبارها، مرکز تاکسی، پارکینگ و یک هلیکوپتر متضرر شدند. تلفات جانی از نیروهای ائتلاف، امریکا، نیروهای دوست و یا قراردادی ها، به میان نیامد.”

وزیر دفاع امریکا بدون پاسخ دادن به سوالات مرتبط با اینکه آیا پیش از حمله به امریکا و عراق خبر داده شده است یا نه؟ تاکید کرد که این حملات، حملاتی بی هدف نبوده اند. اسپر همچنین اعلام داشت که سیستمهای هشدار تاثیرات این حمله را به کمترین حد رساندند.

وی اظهار داشت، هرچند شبه نظامیان شیعه با ایران ارتباط دارند، ولی باید حساب آنها را از یکدیگر جدا گرفت و افزود: “گروههای شبه نظامی شیعه که مستقیما از ایران دستور میگیرند ویا نمیگیرند، طی روند آتی برای از میان بردن موجودیت ما در آنجا برخی گامها برخواهد داشت.”