مازندران دوباره در وضعیت هشدار کرونا

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ مازندران وضعیت مناسبی از لحاظ پایداری بیماری کرونا نداشته و در وضعیت هشدار شدید قرار دارد.


به گزارش شمال نیوز، دکتر اویس معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: متاسفانه با وجود همه توصیه‌های بهداشتی و نکته‌هایی که در ارتباط با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برای مردم مطرح شد، مازندران وضعیت مناسبی از لحاظ پایداری بیماری کرونا نداشته و در وضعیت هشدار شدید قرار دارد.


او با بیان اینکه رعایت این شیوه نامه‌ها به حدی نرسیده است که وضعیت استان به حالت زرد و نارنجی تغییر کند، افزود: شهر‌های ساری، آمل، فریدونکنار، قائم شهر و نکا اکنون در وضعیت قرمز کرونایی و بقیه شهر‌های استان در وضعیت نارنجی هستند.


دکتر اویس مهمترین دلایل افزایش ابتلا به کرونا در استان را رعایت نکردن صحیح شیوه نامه‌های بهداشتی توسط مردم و شاغلان اعلام کرد و ادامه داد: مشکل بزرگ دیگر تردد‌های بین شهری و استانی است که در برخی موارد ضرورتی ندارد اما این رفت و آمد‌ها کماکان انجام می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه برگزاری دورهمی‌های خانوادگی نیز یکی دیگر از عوامل تشدید وضعیت کرونا در استان است ، از مردم خواست برای قطع زنجیره انتقال این بیماری ، شیوه نامه‌های بهداشتی را به صورت جدی رعایت و از دورهمی‌های خانوادگی خودداری کنند.