مافیا در ایران مانع واردات واکسن شد / همه چیزمان به همه چیزمان می آید

✍️محمد علی شهابی

درحالی که همچنان گرفتار نمایش های سازندگان واکسن در ایران هستیم و موج پنجم کرونا این بار با ویروس هندی از جنوب شرق آغاز شده است ، محققان در کمبریج ماسوچست اعلام‌کردند که مدرنا علاوه بر واریانت الفا، بتا و گاما که از انگلستان، آفریقای جنوبی و برزیل منشا گرفته اند، در برابر دلتای هندی هم موفق است و کسانی که یکی از دو واکسن فایزر و مدرنا را تزریق کرده اند با خیال راحت زندگی کنند. آنها با مطالعه سرم خون ۸ بیماری که مدرنا گرفته بودند با قاطعیت اعلام کردند که دیگر نیاز به تزریق هیچ دوزی از واکسن ندارند.

تقریبا بیشتر کشورهای مهم دنیا و حتی همسایگان ما در حال نزدیک شدن به واکسیناسیون ۷۰ درصدی و ایمنی جمعی هستند، ولی مافیای واکسن در ایران مانع واردات واکسن شد تا مبادا پیش پرداخت سه هزار میلیاردی که به شرکت های تحقیق کننده و سازنده واکسن بابت پیش خرید واکسن پرداخت می شود به دست شان نرسد؛ به همین علت هر روز یک رونمایی را شاهدیم .

مردم ایران بدجوری گروگان مافیاهای مختلف شده اند؛ سالهاست که با سایپا و ایران خودرو و ممانعت از ورود خودروی مناسب، صدها هزار ایرانی کشته شدند و اکنون هم با گروگان گرفتن جان آنها از طریقی دیگر می کوشند تا محصول بی کیفیت داخلی خود را عرضه کنند؛ محصولی که نه فاز سومش سپری شده نه مقاله و دیتاهای فاز دومش منتشر شده و نه مرجع معتبری در جهان به آن تاییدیه داده و نه حتی کمیته اخلاق در وزارت بهداشت آن را تایید کرده است.آش آنقدر شور شده بود که حتی رهبر جمهوری اسلامی هم درخواست کرد تا مقالات علمی کارشان را منتشر کنند؛ دیروز هم مردانی عضو ستاد کرونا اعلام‌کرد هیچ واکسن ایرانی مجوز معتبر جهانی ندارد.

تنها و تنها دو واکسن معتبر جهان یعنی مدرنا و فایزر هستند که با تکنولوژی مبتنی بر MRNA ساخته شده اند و توانایی مقابله با انواع واریانت ها را دارند. حتی واکسن هایی مانند اسپوتنیک و سینوفارم که از ویروس ضعیف شده ساخته شده اند هم در مقابله با دلتا ایمن نیستند. در اینجا اما جان ملت را گروگان گرفته اند تا واکسن پرایدی شان با نام تولید داخل و بدون هیچ مشخصه علمی وارد بازار شود و برایشان برکت به ارمغان بیاورد .براستی که گرفتار عجیب قومی شدیم.

عنوان مطلب برگرفته از سخن مظفرالدین شاه خطاب به صدراعظمش بود که بعد از بازگشت از اروپا گفته بود، همه چیزمان به همه چیزمان می آید.