ماهواره «ترکست ۵A» بامداد روز سه‌شنبه پرتاب خواهد شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامعادل کارااسماعیل‌اوغلو وزیر حمل ‌و نقل و زیرساخت ترکیه در بین خبرنگاران در شهر اردو اظهار داشت: بامداد روز سه‌شنبه، ماهواره «ترکست ۵A» را به فضا پرتاب خواهیم کرد

عادل کارااسماعیل‌اوغلو وزیر حمل ‌و نقل و زیرساخت ترکیه در بین خبرنگاران در شهر اردو اظهار داشت: بامداد روز سه‌شنبه، ماهواره «ترکست ۵A» را به فضا پرتاب خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده گفت: در هیجان آن برنامه به‌سر می‌بریم. ماهواره ترکست ۵B برای پرتاب در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است.

اسماعیل‌اوغلو افزود: تحقیقات و مطالعات در خصوص ترکست A6 اولین ماهواره محلی و ملی ترکیه همچنان ادامه دارد و در حال برنامه ریزی برای پرتاب آن به فضا در ماه‌های اول سال ۲۰۲۲ هستیم.

وی همچنین با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری از چندین برگزاره در کشور گفت: سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه راه‌سازی و زیرساختهای جاده‌ای در کشور افزایش یافته است. در حال ساخت ایمن‌ترین و با کیفیت‌ترین جاده‌های جهان هستیم.

وزیر حمل و نقل ترکیه با اشاره به اینکه جاده های ساخته شده باعث صرفه جویی در مصرف سوخت و وقت می‌شود٬ افزود: همچنین در اقتصاد، گردشگری و اشتغال کشور نیز تاثیرگذار است. سرمایه گذاری‌ها در این زمینه‌ها ادامه خواهد یافت.