مایک پومپئو به فاکس‌‌نیوز پیوست

پایگاه خبری / تحلیلی نگاماین دیپلمات ارشد سابق کشور پس از کیلی مک‌انینی، سخنگوی سابق کاخ سفید، که به عنوان یکی از مجری‌های برنامه «اوت‌نامبرد» این شبکه استخدام شد، تازه‌ترین مقام کابینه ترامپ است که به این شبکه خبری می‌پیوندد.

به گفته فاکس، او در اولین حضور خود در برنامه «فاکس و دوستان» در روز جمعه آینده حاضر خواهد شد و در سراسر شبکه‌های رسانه خبری فاکس به ارائه نظر کارشناسی و ارزیابی خواهد پرداخت.

این همکاری در حالی صورت می‌گیرد که بعد از انتخابات گذشته شبکه خبری فاکس در حال از دست دادن مخاطبان به سایر شبکه‌های هوادار ترامپ مانند نیوزمکس و شبکه یک خبری آمریکا است، البته مایک پمپئو به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی جمهوری‌خواهان برای نامزدی در انتخابات ۲۰۲۴ در نظر گرفته می‌شود.

پمپئو با صدور بیانیه‌ای گفت: «به عنوان دیپلمات و نماینده سابق مجلس و در نقش جدید خود در رسانه خبری فاکس، بنا دارم دیدگاهی بی‌تعارف و رک درباره ژئوپولتیک، روابط بین‌الملل و سیاست‌های «اول آمریکا» به مخاطبان ارائه دهم که راه را برای ارتقای بی‌سابقه امنیت و کامیابی آمریکاییان هموار کرد».

او در این شبکه به سایر همکاران خود در کابینه ترامپ از جمله لری کودلاو، مشاور اقتصادی سابق که میزبان برنامه «تجارت فاکس» است، لارا ترامپ، عروس رئیس جمهور سابق که از کارشناسان این شبکه است و همچنین مایک پنس، معاون اول سابق رئیس جمهور که یک کار را برای این شبکه انجام داده و در آن وظیفه روایت مستند راش لیمبا را بر عهده داشت، خواهد پیوست.

بعد از آنکه برخی از مخاطبان شبکه خبری فاکس در آخرین هفته‌های دوره قبلی ریاست جمهوری به شبکه‌هایی که بیشتر طرفدار ترامپ بودند روی آوردند، این شبکه بهترین زمان‌های هر روز را به میزبانانی مانند تاکر کارلسون و گرگ گاتفیلد اختصاص داده است. به گزارش نشریه ددلاین، گرچه برنامه طنز شبانه آقای گاتفیلد در توییتر با استقبال چندانی روبه‌رو نشد اما این برنامه ۱.۶۹ میلیون بیننده داشت که باعث شکست برنامه‌های رقیب در شبکه‌های سی‌ان‌ان و ام‌اس‌ان‌بی‌سی شد.
سوزان اسکات، مدیرعامل شبکه خبری فاکس، گفت آقای پمپئو به عنوان کارشناس در سراسر برنامه‌های این شبکه خبری و شبکه تجاری فاکس در برنامه‌های روزانه و عصرانه حاضر خواهد شد.

او گفت: «مایک پمپئو یکی از شناخته‌شده‌ترین و معتبرترین افراد آمریکا در زمینه سیاست خارجه و امور مرتبط با امنیت ملی است. من بی‌صبرانه مشتاق همکاری با او در سراسر شبکه‌های خود هستم تا دیدگاه‌های متمایز خود را با میلیون‌ها بیننده به اشتراک بگذارد».

✍️ دیدگاه شما 🙏