متخصصان بیمارستان ولی عصر(عج) در یک قدمی ساخت کیت‌های تشخیص کرونا

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، رییس بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر (عج) ناجا از موفقیت متخصصان علوم آزمایشگاهی و ژنتیک بیمارستان در طراحی کیت تشخیص بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ دکتر آیت الله عبادی با اعلام این مطلب اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور، متخصصان و کارشناسان علوم آزمایشگاهی بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر(عج) همزمان با تلاش های خستگی ناپذیر پزشکان و پرستاران در خدمت رسانی به بیماران، امکان طراحی و ساخت کیت های تشخیص بیماری کرونا در این مرکز درمانی را مورد بررسی قرار دادند.

وی ادامه داد: هزینه بالای تامین کیت های تشخیص کرونا از یک سو و طولانی شدن فرآیند تشخیص با ارسال نمونه ها به آزمایشگاه های مرجع، نخبگان و متخصصان آزمایشگاهی بیمارستان را برآن داشت تا با تکیه بر دانش بیوانفورماتیک، ژنتیک و امکانات موجود ضمن آماده سازی بسترهای آزمایشگاهی، تلاش برای طراحی کیت های تشخیص کرونا  تا خودکفایی در ساخت این کیت ها را آغاز کنند.

رییس بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر (عج) ناجا با اشاره به موفقیت متخصصان این مرکز درمانی در طراحی کیت تشخیص ویروس کرونا خاطر نشان کرد: این کیت بر اساس دو پروب فلوروسنس و چهار پرایمر به روش ریل تایم Pcr  طراحی شده و عملکرد موفق و دقت بالای این نمونه کیت در آزمایشگاه ژنتیک بیمارستان و ستاد تحقیقات دفاعی وزارت دفاع مورد تایید قرار گرفته است.

عبادی صرفه جویی در هزینه ها، تسریع روند جوابدهی آزمایش ها و تسهیل روند درمان را از جمله امتیازهای خودکفایی در تولید کیت های آزمایشگاهی عنوان کرد و افزود: به فضل و یاری خداوند متعال با اخذ تاییدیه نهایی از نهادهای علمی به زودی کار تولید ۱۰ هزار کیت تشخیص کرونا را در بیمارستان آغاز خواهیم کرد.

وی در همین راستا ضمن ارج نهادن به زحمات و تلاش های شبانه روزی کارکنان بیمارستان در این روزهای سخت، به طور ویژه از اهتمام و کار جهادی اعضای تیم طراحی کیت تشخیص کرونا، محمد پنجی مهندس ژنتیک، سرهنگ زهره پناهی دکترای علوم آزمایشگاهی، مصطفی شیرزادیان کارشناس علوم آزمایشگاهی و علی گریزان کارشناس ارشد بیوتکنولوژی تقدیر کرد.