متهمان سد لفور به شلاق و جریمه نقدی محکوم شدند!

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممتهمان پرونده گردشگران سد لفور, از سوی دادگاه کیفری ۲ شهرستان سوادکوه واقع در استان مازندران به تحمل ۷۴ ضربه شلاق و متهمان زن این این پرونده نیز هر یک به پرداخت ۵۰ هزار تومان جریمه نقدی به اتهام بی حجابی محکوم شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از تسنیم, دادگاه کیفری ۲ شهرستان سوادکوه, گردشگران سد لفور, واقع در این شهرستان را در پرونده ای که این افراد از بابت اتهامات “بی حجابی” و “جریحه دار کردن عفت عمومی” بازداشت و تفهیم اتهام شده بودند به تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری محکوم کرد. ضمن اینکه متهمان زن این پرونده از سوی دادگاه به پرداخت ۵۰ هزار تومان جریمه نقدی به خرانه دولت محکوم شدند. 

متهمان پرونده سد لفور به اتهام “جریحه‌دار کردن عفت عمومی” از سوی دادگاه به تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری محکوم شدند.

مصطفی ترک همدانی وکیل متهمان پرونده سد لفور گفت: در پرونده سد لفور سوادکوه، موکلانم به اتهام جریحه‌دار کردن عفت عمومی از سوی دادگاه کیفری دو شهرستان سواد کوه به تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند ضمن اینکه دادگاه متهمان زن پرونده را به پرداخت ۵۰ هزار تومان جریمه نقدی به اتهام بی‌حجابی نیز محکوم کرده است.

به گفته این وکیل دادگستری، حکم صادره از سوی دادگاه بدوی غیرقطعی و قابل تجدیدنظر خواهی در محاکم تجدیدنظر استان مازندران است و استدلال خوبی برای تجدیدنظر در دست داریم که در مهلت قانونی ارائه می‌شود.

در تاریخ ۲۰ خردادماه ۱۳۹۷، حسن مفخمی شهرستانی, جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران از بازداشت ۳ تن و شناسایی ۲ تن دیگر از گردشگران سد لفور سوادکوه و همچنین توقیف یک موتور چهار چرخ و ۲ فروند قایق در این ارتباط خبر داده بود.