متهم به قتل فراری از اروپا؛ رامین یکتاپرست ۲ پرونده جنایی باز در آلمان دارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرامین یکتاپرست در آلمان متهم به قتل عمد شده است. او به ایران گریخته و در پست‌های اینستاگرامی پلیس آلمان را مسخره می‌کند. او متولد و بزرگ شده آلمان و یکی از اعضای کلوب موتورسیکلت‌سواری “فرشته‌های جهنم” (Hells Angels) است.

صدور فرمان تعقیب بین‌المللی برای رامین یکتاپرست از سوی پلیس آلمان و جست‌وجو برای یافتن او بار دیگر نام این شهروند آلمانی-ایرانی را به رسانه‌ها کشانده است.

او به ایران گریخته است؛ آزادانه در خیابان‌های تهران مشغول گشت‌زنی با خودرو است و از خود سلفی و عکس می‌گیرد و در اینترنت، از جمله در اینستاگرام پست می‌کند.

تصویرهایی که رامین یکتاپرست از خود به اشتراک می‌گذارد، اغلب با طعنه به پلیس آلمان و قرار تعقیب و بازداشت او همراه است. او حتی عکس‌هایی از خود با هنرمندان و سلبریتی‌ها می‌اندازد.

این در حالی است که رامین یکتاپرست دو پرونده جنایی باز در آلمان دارد؛ هم متهم به قتل شده است و هم متهم به سوءقصد به جان یکی از اعضای کلوب رقیب.

جست‌وجو برای دستگیری او و هم‌دستانش مدت‌هاست ادامه دارد. در یک علمیات بزرگ با مشارکت ۹۰۰ مامور پلیس، ۲۰ واحد مسکونی، یک روسپی‌خانه و یک باشگاه متعلق به کلوب موتورسواران “فرشتگان جهنم” (Hells Angels) مورد تفتیش قرار گرفت.

حتی گفته می‌شود تعمیرگاه متعلق به رامین یکتاپرست نیز مورد تفتیش قرار گرفته است. یکی از اعضای این گروه در جریان این عملیات بازداشت شده است. اما اثری از یکتاپرست نیافته‌اند.

پلیس آلمان احتمال می‌دهد که این فرد به خارج از کشور گریخته باشد. عکس‌ها و ویدیوهایی که رامین یکتاپرست بر روی اینستاگرام منتشر می‌کند، از آن حکایت می‌کند که او به ایران رفته و آزادانه در آمد و رفت در خیابان‌های آن کشور است.

رامین یکتاپرست کیست؟

رامین یکتاپرست متولد آلمان و بزرگ شده این کشور است؛ ۳۳ سال سن و در اینستاگرام بیش از ۱۲۲ هزار فالوئر دارد. او کار خود را به عنوان دربان در کلوب‌های شبانه آغاز کرد. گفته می‌شود که پیش از آن به عنوان بادیگارد فعالیت می‌کرده است.

در فاصله زمانی بین سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ یک روسپی‌خانه در شهر لورکوزن آلمان را اداره می‌کرده و پس از آن به عضویت کلوب باندیدوس در آمده است؛ کلوبی متشکل از طرفداران راک و موتورسورانی که به بزهکاری شهرت دارند.

گفته می‌شود که در سال ۲۰۱۱ اقدام به راه‌اندازی شعبه‌ای از کلوب باندیدوس در لورکوزن می‌کند که متشکل از شش عضو بوده است. از آنجا که این شعبه مرکز و مکان مشخصی نداشته، در تمام ایالت نوردراین-وستفالن آلمان فعالیت می‌کرده و از این منظر هم رهگیری آن برای پلیس دشوار بوده و هم موجد خطرات بیشتری بوده است.

اوایل سال ۲۰۱۲ درگیری بین اعضای کلوب موتورسوران باندیدوس و کلوب متخاصم، یعنی کلوب “فرشتگان جهنم” در شهر مونشن‌گلادباخ آلمان روی می‌دهد.

پلیس احتمال می‌دهد که رامین یکتاپرست و دیگر اعضای باند او در حمله و مجروح کردن اعضای کلوب “فرشتگان جهنم” نقش داشته‌اند. جراحات برخی از اعضای آن کلوب بسیار شدید اعلام شده است.

پیوستن به کلوب “فرشتگان جهنم”

رامین یکتاپرست در اواخر همان سال از کلوب باندیدوس جدا می‌شود و همراه پیروان خود در باند “باندیدوس وست‌گیت” به کلوب “فرشتگان جهنم” می‌پیوندد.

در فوریه سال ۲۰۱۴ یکی از اعضای کلوب یاد شده‌به نام کای‌ام. به قتل می‌رسد. به او اتهام جاسوسی و خبرچینی زده بودند. در همین رابطه پلیس آلمان به رامین یکتاپرست مشکوک می‌شود و در روز ۲۸ ژوئیه سال ۲۰۱۶ او را در منزلش بازداشت می‌کند.

اما چندی پس از بازداشت به علت کافی نبودن مدراک، پلیس او را مجددا آزاد می‌کند. در ارتباط با پرونده تیراندازی به خودروی یکی از اعضای کلوب رقیب، بار دیگر انگشت اتهام پلیس آلمان متوجه رامین یکتاپرست می‌شود.

یکتاپرست متهم اصلی پرونده قتل کای ام‌. در فوریه سال ۲۰۱۴ است. گفته می‌شود که او به همراه دو نفر از اعضای باندش جسد قربانی را تکه‌تکه کرده و در رود راین انداخته‌اند.

حرکت آزادانه در ایران

رامین یکتاپرست پس از فرار به ایران نه تنها آزادانه در خیابان‌های تهران در حرکت است، بلکه با پست تصویرها و ویدیوهایی پلیس آلمان را به سخره گرفته است.

به عنوان نمونه، در یکی از تصویرها رامین یکتاپرست نشسته بر روی یک صندلی راحتی در زیر آب دیده می‌شود و به زبان آلمانی خطاب به پلیس آلمان نوشته است: «به این می‌گن زیر آبی رفتن!». از اصطلاح آلمانی این ترکیب برای “پنهان‌شدن” هم استفاده می‌شود. در گزارش‌های پلیس از چنین اصطلاحی برای توصیف وضعیت متهمان فراری استفاده می‌شود.

یا در عکس دیگری، ویدیویی از خود را با تکه‌ای از فیلم “فارست کامپ” مونتاژ کرده و با نشان دادن تام هنکس، هنرپیشه این فیلم در حال دویدن، نوشته است: «به این می‌گن فرار!»

رامین یکتاپرست از برچسب “Filthy Few” استفاده می‌کند. این برچسب به کسانی تعلق می‌گیرد که دست‌کم یک بار مرتکب قتل شده باشند. حتی گفته می‌شود که یکتاپرست تصویر این برچسب گروه “فرشتگان جهنم” را بر روی بدن خود خال‌کوبی کرده است.

تا زمانی که رامین یکتاپرست در ایران به‌سر می‌برد، پلیس آلمان به او دسترسی ندارد. اما با توجه به حکم جلب بین‌المللی، در صورت خروج او از ایران، امکان بازداشت او وجود خواهد داشت.