مجلس با استعفای زاکانی از نمایندگی مردم قم موافقت کرد/ زاکانی: ناسزاها را به جان خریدم تا خدمت کنم

پایگاه خبری / تحلیلی نگامنمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه روز شنبه با استعفای «علیرضا زاکانی» از سمت نمایندگی مردم قم و ریاست مرکز پژوهش های مجلس با ۱۴۸ رای موافق و ۹۹ رای مخالف، موافقت کردند.

علیرضا زاکانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در جلسه صحن علنی امروز (۲۳ مرداد) در دستور بررسی استعفای خود از کسوت نمایندگی به منظور حضور در جایگاه مدیریت شهرداری تهران، طی سخنانی گفت: طی ۱۲ سال نمایندگی مردم شریف تهران و یکسال خدمتگزاری مردم مهربان و صبور قم بارها پشت این تریبون قرار گرفتم، نطق سالانه و اضطراری، موافقت یا مخالفت با وزرا و یا استیضاح‌های نفس‌گیر هر کدام خاطره‌ای برای این همکار کوچک شما بوده است.

وی ادامه داد: امروز احساس می‌کنم برای تغییر محل ماموریت در جبهه سخن می‌گویم؛ اتفاقی که هم تلخ است و هم شیرین؛ تلخ است چراکه از یک فرصت خدمتگزاری جدا می‌شوم و ان‌شاءالله شیرین خواهد بود که در فرصتی دیگر به خدمتگزاری مشغول می‌شوم.

نماینده قم گفت: شرایط امروز انقلاب بسیار حساس و دارای فرصت‌های عظیم است. جریان انقلاب در یک مقطع بی‌نظیر در تاریخ ۴۳ ساله جمهوری اسلامی و در مقابل انبوهی از کارهای فوری و اولویت‌دار است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: رهبر حکیم انقلاب فرمودند تهران نماد آبادی و سبک زندگی در کشور و خط‌دهنده برای شهرهای سراسر کشور است، لذا از همه نمایندگان شریف ایران مدد می‌طلبم این برادر کوچک خود را یاری کنید تا با فعالیت جهادی و تکیه بر نخبگان بتوانیم الگویی از یک کلانشهر مطلوب در جهان اسلام ارائه نماییم و در گام دوم انقلاب در مسیر تمدن‌سازی نوین اسلامی قدم برداریم.

زاکانی خاطرنشان کرد: اکنون برای اداره کلانشهر تهران انتخاب شده‌ام و از اعتماد اعضای شورای شهر تشکر می‌کنم اگر صلاح بدانید آماده خدمت‌رسانی در سنگر دیگر هستم و اگر مصلحت ندانید در مجلس شورای اسلامی و در کنار شما خواهم بود. امروز عرصه جهاد دیگری را پیش روی خودم می‌بینیم و ناسزاها را بر جان خریدم تا خدمت کنم.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ شورای شهر ششم زاکانی را به عنوان شهردار تهران معرفی کرده که با توجه به اقدام غیر قانونی اعضای شورای شهر؛ تلاش ها برای تغییر قانون قرار است در اولویت برنامه دولت ابراهیم رئیسی قرار گیرد.