مجلس نمایندگان آمریکا لایحه مجازات برای بانکهایی که با مقامات چینی تجارت می کنند را تصویب کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامپیش نویس ارائه شده توسط براد شرمن نماینده دموکرات، هم اعضای حزب دموکرات و هم حزب جمهوری خواه مورد حمایت کامل گرفت و این نیز قابل توجه بود

به گزارش ت رت فارسی، مجلس نمایندگان آمریکا لایحه مجازات برای بانکهایی که با مقامات چینی تجارت می کنند را تصویب کرد

در حالی که در لایحه تصویب شده توسط مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا، به شدت نسبت به تلاش دولت چین برای کنترل منطقه اداری ویژه هنگ کنگ، واکنش نشان داده شد، برای بانکهایی که با سیاستمداران چینی که در این سیاست ها نقش داشتند، تحریم هایی اعمال شد.

مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای را برای اجرای مجازات های مربوط به کلیه بانک هایی که با مقامات چینی که قانون امنیت ملی را به منطقه اداری ویژه هنگ کنگ آورده اند، کار می کنند، تصویب کرده است.

پیش نویس ارائه شده توسط براد شرمن نماینده دموکرات، هم اعضای حزب دموکرات و هم حزب جمهوری خواه مورد حمایت کامل گرفت و این نیز قابل توجه بود.

این لایحه که به شدت نسبت به تلاش دولت چین برای به دست گرفتن کنترل منطقه اداری ویژه هنگ کنگ واکنش نشان داده است، به کلیه بانکهایی که با سیاستمداران چینی که در این سیاست ها نقش دارند، مجازات در نظر می گیرد.

شرمن ، که درمورد این لایحه در توییتر توضیحاتی نوشت، اظهار داشت:

“هیچ کس نباید به دلیل اعتراض به حبس ابد محکوم شود. در حال حاضر، ساکنان هنگ کنگ به دلیل نگرانی های امنیتی سعی در فرار به کشورهای دیگر دارند. ما باید از تلاش های موجه آنها حمایت کنیم. ما باید دولت چین را برای حرکتش در مورد هنگ کنگ مجبور به پرداخت تاوان نمائیم.”

این لایحه که اکنون به مجلس سنا می رود، انتظار می رود که برای امضا به دونالد ترامپ رئیس جمهور ارسال شود.

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا، نیز با تأکید بر اینکه حزب کمونیست چین هفته گذشته با تصویب تصمیم ” کنترل ” هنگ کنگ، وضعیت اداری ویژه این منطقه را نقض کرده است، اعلام نمود که ممنوعیت ویزا را برای مقامات و خانواده های حزب وضع کرده اند.

کنگره ملی خلق چین (مجلس ملی) قانون امنیت ملی که در منطقه اداری ویژه هنگ کنگ اجرا  خواهد شد را در ۲۸ ماه مه تصویب کرد.

این قانون شامل ممنوعیت اقدامات و فعالیتهای بر اندازی دولت مرکزی چین، امنیت ملی، تشویق شورش، خیانت، با تروریسم ​​امنیت ملی را به خطر می اندازد.

اعلام می گردد، قانونی که مخالفان و کشورهای غربی در هنگ کنگ با آن مخالفت می کنند، تأثیر دولت پکن در منطقه را تقویت می کند.