مجلس یازدهم علیه منافع ملی به پا خاسته است!

✍🏻علی نظری

شورای نگهبان وقتی در جریان رد صلاحیت‌ها آنقدر عرصه را تنگ می‌نماید که افراد نرمال و معمولی هم نمی‌توانند به خانه ملت راه پیدا کنند، باید منتظر چنین روزی هم می‌بودیم.

در حقیقت نظارت استصوابی شورای نگهبان عامل موجده چنین مجلسی است که در دوم اسفند ۹۸ در غیاب اکثریت ملت، آن هم به قول وزارت کشور دولت روحانی فقط با مشارکت چهل درصدی! مردم صورت گرفت.

اکنون که کشور عملا در عرصه جنگی تمام عیار با اسراییل قرار گرفته است، حداقل انتظار از مجلس اقلیتی یازدهم این بود که آب به آسیاب صهیونیستها نریزد.

سناریو نویسان مستقر در تل آویو بسیج شده‌اند که حوادث خاورمیانه را با روی کار آمدن جو بایدن طوری رقم بزنند که عملا امکان هرگونه مصالحه بین ایران و آمریکا برای احیای معاهده بین‌المللی برجام از بین برود.

جریان عبری عربی ضد ایرانی بشدت مخالف رفع تحریم‌های ظالمانه و کمرشکن ترامپ هستند.

در داخل هم عملا مشتی تندرو که به واسطه مهندسی شورای نگهبان بر خانه ملت در بهارستان مسلط شده‌اند، با تصویب طرح به اصطلاح راهبردی دو فوریتی روزنه‌های امید برای احیای برجام و نهایتا رفع تحریم‌های ظالمانه را بر روی ملت ایران بسته‌اند.

جماعتی عوام‌فریب و با ژست انقلابی در پی آن هستند که برجام احیا نشود و فشارهای تحریمها ریشه اقتصاد ایران را بخشکاند و متعاقب آن شاهد نابودی اقشار ضعیف مردم ایران باشیم.

نمایندگانی که فراموش کرده‌اند مردم ایران در برهه کنونی زیر فشارهای شدید اقتصادی در حال جان کندن هستند، اکنون طرحی دو فوریتی را به تصویب رساندند که شورای نگهبان آن را اعاده کرد و به بهارستانی‌ها برگرداند!

این رفتار مجلسیان در طرح دو فوریتی علیه رفع تحریم‌ها، ما را یاد حکایتی انداخت که مرده شور هم در این عزا به گریه افتاد!

کسی نیست از اینان بپرسد که مصوبه زندانی کردن مسئولان دیپلماسی کشور به خاطر انعقاد برجام بعد از خرداد ۱۴۰۰ با کدام معیارهای عقلی، قانونی و شرعی منطبق است؟!

کینه‌توزی ترامپ و نتانیاهو علیه برجام به مثلثی شباهت دارد که ضلع سوم این مثلث شوم را بهارستان نشینان تشکیل می‌دهند.

طبیعی است که ترامپ و هم‌پیمانش در تل آویو چرا اینقدر از انعقاد برجام و رفع تحریم‌ها آشفته شدند و به خشم آمدند؛ اما انقلابی نماهای مستقر در پارلمان یازدهم به چه دلیل اینگونه علیه رفع تحریم‌ها به پا خاسته اند؟! و چرا گشایش در زندگی روزمره مردم ایران را برنمی‌تابند؟!

آیا نمایندگان مجلس یازدهم پولی را که به عنوان حقوق، حق ماموریت، اجاره خانه و اتومبیل ۳۰۰ میلیون تومانی دنا پلاس را که از بیت المال دریافت کرده‌اند حلال و گوارا می‌دانند؟!

خدایا اگر این تندروها در خرداد ۱۴۰۰ بر قوه مجریه تسلط یابند، چه بلایی بر سر این مردم خواهند آورد؟!

بترسیم از نمایندگانی که در مجلس به اصطلاح انقلابی تیشه بر دست گرفته‌اند و ریشه منافع ملی و مردم را از بن می‌زنند.

این مجلس در یک کلام ماموریتش علیه منافع ملی تعریف شده است. زیرا خودشان در رفاه هستند و از قبال کاسبی تحریم روز به روز فربه‌تر و مردم هم محروم‌تر می‌شوند.

علی برکت الله …