مجموعه اسکی جبل‌تپه؛ مقصد محبوب گردشگران ایرانی در ترکیه

نگام ، بین الملل _ مجموعه اسکی جبل‌تپه در استان قارص ترکیه به محبوب‌ترین مقصد جدید گردشگران ایرانی در فصل زمستان تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی مجموعه اسکی جبل‌تپه در شهرستان ساری‌قمیش استان قارص به عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری زمستانی در ترکیه امسال مورد استقبال گسترده توریست‌های ایرانی قرار گرفته است.

پیست اسکی این مجموعه در ارتفاع ۲۶۳۴ متری از سطح دریا واقع شده و دارای یک مسیر اسنوبرد، ۸ اسلالوم به طول ۲۵ کیلومتری و ۴ تله‌سیژ با ظرفیت حمل ۲۰۰ نفر در ساعت است.

زیبایی بی‌نظیر کاج‌های اسکاتلندی و کریستال‌های برف علاقمندان به ورزش‌های زمستانی در جبل‌تپه را مسحور می‌کند. محمد ساراچ‌اوغلو، یکی از هتلداران منطقه به خبرنگار آناتولی گفت:

«ایرانیان ساری‌قمیش خیلی دوست داشتند. سال گذشته برای اولین بار حدود ۳۸۰ گردشگر ایرانی از این منطقه دیدن کردند. قصد داریم با برگزاری فستیوال های فوق‌العاده در ژانویه و فوریه ایرانیان بیشتر را جذب کنیم».

حمید چرخجی، برگزارکننده تور ایرانی نیز اظهار داشت: نخستین کاروان گردشگری برای گذراندن تعطیلات به اینجا رسید. در ماه های بعد نیز به مناسبت روز ولنتاین و عید نوروز تورهای جدید خواهیم داشت.

امیرعلی مستشاری، یکی از گردشگران ایرانی هم تصریح کرد:

«برای اولین بار به شهرستان ساری‌قمیش آمدم. این مرکز اسکی توجه مرا خیلی جلب کرده است. هتل‌های اینجا باکیفیت هستند. مردم ساری‌قمیش نیز بسیار میهمان‌نوازند. از همه آنها بسیار متشکر هستیم.»