محاکمه وکیل کارگران نیشکر هفت‌تپه: تشکیل یک پرونده جدید علیه فرزانه زیلابی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام«سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه» از تشکیل یک پرونده جدید علیه «فرزانه زیلابی»، وکیل کارگران این شرکت خبر داد.

این وکیل دادگستری برای رسیدگی به اتهام «نشر اکاذیب» درباره اظهارات خود در موضوع شکنجه «اسماعیل بخشی» و «شاپور رشنو» در بازداشتگاه وزارت اطلاعات و مصاحبه در خصوص پرونده‌های کارگران «شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه» باید فردا سه‌شنبه پنجم مرداد در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری اهواز حاضر شود.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه در خبر خود هرگونه پرونده‌سازی برای وکیل کارگران هفت‌تپه را که تنها به وظیفه حرفه‌ای خود که همانا دفاع از موکلانش بوده، محکوم کرده و خواهان پایان دادن به پرونده سازی برای او شده است.

زیلابی ۳۱ مرداد نیز در شعبه دوم دادگاه انقلاب اهواز برای دفاع از چهار اتهام امنیتی انتسابی به خود حضور یافته بود.

کیفرخواست زیلابی از سوی «محمد حسین‌زاده»، بازپرس شعبه ۱۲بازپرسی دادسرای انقلاب صادر شده است و دو پرونده علیه او در دادگاه‌های انقلاب و دادگاه کیفری اهواز به صورت هم‌زمان رسیدگی می‌شوند.

وکالت فرزانه زیلابی در این پرونده‌ها بر عهده «ناصر زرافشان»، وکیل پرونده قتل‌های زنجیره‌ای و «سیاوش شجاع‌پوریان»، رییس سابق کانون وکلای دادگستری استان خوزستان است.

پیش‌تر، چهار تن از وکلای دادگستری در تهران به نام‌های «نعمت احمدی»، «امیر رئیسیان»، «جمال‌الدین حیدری‌منش» و «حسین تاج» در یک بیانیه مشترک، خواستار پایان یافتن پرونده‌سازی علیه فرزانه زیلابی، وکیل کارگران هفت‌تپه شده بودند.

آن‌ها در بیانیه خود تأکید کرده‌ بودند اقدامات زیلابی در زمینه اطلاع‌رسانی و دفاع از موکلانش در محاکم با رعایت اصول و ارزش‌های حرفه‌ای انجام شده‌اند و تشکیل پرونده برای او اقدامی نادرست است.