محرومیت یک زندانی سیاسی از تماس تلفنی؛ دلیل «سیاه نمایی علیه نظام»

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرضا محمد‌حسینی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج به دلیل آنچه سیاه نمایی علیه نظام خوانده شده از حق تماس تلفنی محروم شده است.

یک منبع مطلع از زندان رجایی شهر با اعلام این خبر به ایران‌وایر گفت که محرومیت آقای محمدحسینی از روز ۹ مرداد ۱۴۰۰ و به دستور دادیار الیاسی اعمال شده است.

این زندانی سیاسی پیش از این چند بار با انتشار پیام‌های صوتی به افشاگری درباره وضعیت زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر کرج پرداخته بود.

در فایل صوتی که آقای محمدحسینی در۷ اردیبهشت ۱۴۰۰‌ به طور اختصاصی در اختیار «ایران‌وایر» قرار داد، این زندانی سیاسی گفته بود که وقتی برای پیگیری وضعیت «عبدالرسول مرتضوی»، دیگر زندانی سیاسی به مسولان زندان مراجعه کرده از سوی آن‌ها مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

رضا محمد‌حسینی همچنین در جریان اعتراضات تیرماه در استان خوزستان با انتشار پیامی صوتی از زندان از مردم خواسته بود که با معترضان خوزستان همراه شده و آنها را حمایت کنند.

رضا محمدحسینی در اردیبهشت ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی با اتهامات سیاسی به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شده است.