محسن رضایی دوباره کاندیدای ریاست‌جمهوری می‌شود/ رضایی: حمله به کنگره، سیلی غیب به صورت آمریکا بود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، افرادی که اخیرا با محسن رضایی دیدار کرده‌اند، می‌گویند در اظهارات او عزم جدی برای حضور در ۱۴۰۰ را کاملا احساس کرده اند.


رضایی در سال ۱۳۸۴ نیز وارد عرصه انتخابات شد و با اینکه قول داد تا آخر خواهد ماند، چند روز قبل از برگزاری انتخابات انصراف داد. او در سال ۱۳۸۸ نیز رقیب احمدی نژاد،کروبی و موسوی بود و رتبه آخر را در میزان کسب رای بدست آورد.


همچنین محسن رضایی در مصاحبه‌ای گفت: «باید دوباره برادر شویم و مردم را تکریم کنیم. کار را نباید بر مردم ترجیح داد و مردم را معطل کارهای خود کنند. بعضی ها منافع خود را بر مردم ترجیح می دهند، ترجیح منافع شخصی موجب فساد می شود. ترجیح منافع قومی بر اقوام دیگر موجب سست شدن پایه های نظام می شود.


او افزود که این رفتارها در اخلاق رزمندگان ما نبوده و در سلوک امامین انقلاب جای ندارد. انگیزه های شخصی نباید به جای انگیزه های الهی قرار بگیرد و در نتیجه دولت به دولت های شخصی تبدیل شود. این اتفاقات هر وقت روی دهد، دولت به دولت‌های جناح و شخصی تبدیل می شود. شما دیدید که آمریکایی ها یک هفته است که خود را به ظاهر آماده حمله به ایران کرده بودند.


به گفته او، یک مرتبه یک حادثه روی داد و عزا گرفتند. مردمی که جمع شده بودند در مقابل کنگره آمریکا، وارد مجلس شدند و الان آقای ترامپ هیچ حرفی برای گفتن ندارد، چون دموکراسی آمریکایی را به آتش کشید و افتضاحی به بار آورده است که دختر ایشان از صبح دارد توئیت می زند که طرفداران ما اشتباه کرده اند. به خیال خود خواستند برای حمله به ایران مرتکب غلطی شوند، سیلی بزرگی را از دست غیب به صورتشان خورد و آبروی آنها و دموکراسی آمریکایی در دنیا رفت.»