محمدرضا نوایی، پیشکسوت و گزارشگر کشتی درگذشت

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، محمدرضا نوایی یکی از پیشکسوتان رشته کشتی و عرصه رسانه درگذشت.

محمدرضا نوایی پیشکسوت کشتی، دارنده مدال برنز کشتی آزاد جهان، مربی اسبق تیم ملی، مدرس کشتی، گزارشگر و مفسر کشتی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش سایت فدراسیون کشتی، مرحوم محمدرضا نوایی مدال برنز کشتی آزاد جهان و مربیگری تیم ملی کشتی ایران را در کارنامه داشت. وی همچنین سوابق درخشانی در عرصه آموزش و تدریس کشتی داشت و همچنین در عرصه رسانه به عنوان گزارشگر و مفسر کشتی سال‌ها فعالیت می‌کرد.

جامعه ورزش کشور و کمیته پیشکسوتان کشتی، درگذشت استاد محمدرضا نوایی را به خانواده آن مرحوم تسلیت عرض کرده و از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید آرزوی غفران و برای بازماندگان طلب صبر دارد.

محمدرضا نوایی صدای ماندگار کشتی

پس از درگذشت محمدرضا نوایی بیشتر اخبار حول محور کشتی گیر بودن آن مرحوم می چرخد غافل از آن که مرحوم نوایی از گزارشگران و مفسران قدیمی کشتی در صداوسیما بود.گزارش های خاطره انگیز او برای دهه متولدین پنجاه و قبل از آن هیچ گاه از یاد نمی رود. شاید اوج گزارش های مرحوم نوایی را بتوان در فینال کشتی سنگین وزن جهان بین علیرضا سلیمانی از ایران و بوم گارتنر آمریکایی دانست. جایی که سلیمانی توانست پس از سال‌ها مدال وزن ۱۳۰ کیلوگرم آن سال‌های کشتی جهان را برای کشورمان به دست آورد.

صدای محمدرضا نوایی بر روی کشتی‌های خاطره انگیز امیر و رسول خادم، عباس جدیدی، رضا سیم خواه و… نیز یادآور خاطرات شیرینی برای علاقمندان به کشتی است.

یکی از پیشکسوتان دوبله کشورمان سال‌ها پیش صدای مرحوم نوایی را آن قدر توانمند می‌دانست که معتقد بود او می‌تواند در دوبله هم موفق باشد.