محمد داوری, فعال مدنی اهل دهدشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامطی روزهای گذشته, “محمد داوری”, فعال مدنی اهل شهرستان دهدشت از توابع استان استان کهگیلویه و بویراحمد, در حالی که به محل سکونت خود در شیراز باز می گشت توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز چهارشنبه ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۸, “محمد داوری”, فعال مدنی اهل شهرستان دهدشت در حالی که در راه بازگشت به منزل خود در شیراز بود در میان راه توسط ماموران اداره اطلاعات شیراز بازداشت و به بازداشتگاه این ارگان امنیتی موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شد. از دلایل بازداشت و مصادیق حقوقی اتهامات وی تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست. 

براساس این گزارش, این فعال مدنی در حالی که ۴ روز از بازداشت و نگهداری وی در بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز در حالی که ۴ روز از بازداشت وی گذشته بود طی تماس تلفنی با خانواده اش که در شهرستان یاسوج ساکن هستند ضمن اعلام خبر بازداشت از نگهداری وی در بازداشتگاه این ارگان امنیتی موسوم به پلاک ۱۰۰ خبر داد. 

لازم به به ذکر است؛ “محمد داوری”، فعال مدنی, پیش از این و در تاریخ ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۷, توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شده بود و  پس از طی مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت ارجاع به دادگاه در تاریخ  ۵ شهریورماه همان سال، با تودیع قرار وثیقه  ای به مبلغ۲۰۰ میلیون تومان از بند ۱ زندان مرکزی یاسوج آزاد شده بود.