محمد دهقان معاون حقوقی رئیس جمهور می شود

شنیده ها

این فعال سیاسی که توانست رای نمایندگان مجلس را بدست آورد هم اکنون عضو حقوقدانان شورای نگهبان می‌باشد و همچنین سابقه نمایندگی مجلس را نیز در کارنامه خود دارد و قرار است در جلسه آتی شورای نگهبان از عضویت در این شورا استعفا دهد.

شنیده ها حاکی است؛ پس از موافقت اعضای شورای نگهبان با استعفای محمد دهقان وی از سوی ابراهیم رئیسی به عنوان معاونت حقوقی رئیس‌جمهور منصوب خواهد شد.

محمد دهقان زادهٔ ۱۳۴۱ در شهرستان بینالود (روستای نغندر)، نماینده پیشین حوزه انتخابیه چناران و بینالود در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس و در دوره دهم نیز به نمایندگی همین حوزه انتخاب شد.

او نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی و عضو کمیسیون قضائی مجلس بوده‌است.

همچنین در تاریخ سوم اردیبهشت ۱۳۹۶ همزمان با نامزدی محمدباقر قالیباف در انتخابات ریاست‌جمهوری به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی وی انتخاب شد.

در روز چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه طی نامه‌ای اسامی پنج حقوقدان از جمله محمد دهقان را به‌عنوان گزینه‌های حقوقدان شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی معرفی و پیشنهاد کرد. در ۲۵ تیر ۱۳۹۸ با ۲۳۱ رأی نمایندگان مجلس، دهقان به عنوان یکی از اعضای حقوقدان شورای نگهبان انتخاب شد.

دهقان در تاریخ ۲۶ بهمن ۱۳۸۹ بیانیه‌ای را در مجلس قرائت کرد که در آن خواستار مجازات برای موسوی و کروبی بود.

او در جریان بحران جهش نرخ ارز در ایران در تیر ماه ۱۳۹۷ گفت : انتشار اسامی دریافت‌کننده‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالا در جهت مبارزه با فساد است نه بخش خصوصی و موجب اعتماد بیشتر به بخش خصوصی سالم می‌شود.