محمد قمی عضو فراکسیون امید مجلس : فراکسیون امید می‌توانست تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد/ تحلیل فراکسیون امید این بود که دولت می‌تواند مشکلات مردم را حل کند اما الان اینطور فکر نمی‌کنند/ افزایش حقوق کارکنان کم‌درآمد، از اقدامات شاخص امیدی‌ها در سال۹۷ است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، محمد قمی، عضو فراکسیون امید تاکید کرد: فراکسیون امید در سال ۹۷ سعی کرد تا روحیات اصلاح‌طلبی خود را حفظ کند و به دولت هم بسیار کمک کرده است ، نترسیدن از تحریم‌ها باعث شده تا ایران از نظر علمی رتبه‌های خوب جهانی کسب کند| مقاومت رمز پیروزی است

محمد قمی، نماینده تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین به ارزیابی عملکرد فراکسیون امید پرداخت و گفت: فراکسیون‌ها از آنچه در قوای مختلف می‌گذرد تاثیر می‌پذیرند که البته فراکسیون امید سعی کرده تا روحیات اصلاح‌طلبی خود را حفظ کند و مواضع اصلاح‌طلبی خود را داشته باشد.

او ادامه داد: تحلیل فراکسیون امید این بود که دولت می‌تواند مشکلات مردم را حل کند که البته در حال حاضر بسیاری از اعضای فراکسیون این نظر را ندارند. به نظر من هیأت رئیسه فراکسیون امید بهتر می‌توانست کار و تلاش کند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

این نماینده مجلس در خصوص اقدام شاخص فراکسیون امید در سال ۹۷ تاکید کرد: فراکسیون امید همراهی کرد تا در جامعه عدالت حاکم شود و توانست با تصویب قوانین تا حدودی مانع بی‌عدالتی شود. برای مثال فراکسیون امید تلاش بسیاری برای افزایش حقوق کارکنان کم‌درآمد انجام داد، همچنین به دنبال این بود که مالیات از حقوق‌های پایین گرفته نشود که این اتفاق هم افتاد.

قمی گفت: همچنین فراکسیون امید عزمی داشت که کالاهای اساسی مردم با قیمت مناسب به دست‌شان برسد که قابل تقدیر است.

این عضو فراکسیون امید گفت: افرادی که معتقد سفت و سخت به نظام جمهوری اسلامی هستند از تحریم‌ها نمی‌ترسند و به کارشان ادامه می‌دهند.

او ادامه داد: نترسیدن از تحریم‌ها باعث شده تا ایران از نظر علومی مانند انرژی هسته‌ای، تجهیزات پزشکی و تجهیزات نظامی رتبه‌های خوب جهانی کسب کند، بنابراین از تحریم می‌توان استفاده مطلوب کرد.

او ادامه داد: برخی که تنها از دیدگاه اقتصادی نگاه می‌کنند شاید نسبت به سال ۹۸ نگران باشند اما تاریخ نشان داده هر گاه ملتی مقاومت، صبر و ایستادگی کند قطعا پیروز می‌شود. نمونه بارز آن سوریه است که علیرغم تلاش‌هایی برای نابودی این کشور، مردم سوریه ایستادگی کردند و سربلند بیرون آمدند. مقاومت رمز پیروزی است.