محمد مخبر دزفولی گزینه معاون اولی دولت ابراهیم رئیسی

شنیده ها

براساس شنیده‌های موثق، محمد مخبر دزفولی به معاون اولی دولت ابراهیم رئیسی منصوب خواهد شد.

محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام است که از سال ۱۳۸۶ در این ستاد فعالیت دارد و پیش از این معاونت بازرگانی و حمل و نقل بنیاد مستضعفان و ریاست هیئت مدیره بانک سینا و معاونت استانداری خوزستان را بر عهده داشته‌است.

او همچنین پیش از فعالیت در بنیاد، در سِمت معاون اجرایی و مدیر عامل شرکت مخابرات خوزستان و مدیر عامل شرکت مخابرات دزفول مشغول بوده‌است.

خبرگزاری رویترز در گزارشی ستاد اجرایی فرمان امام که تحت مدیریت مخبر است را “بازوی مالی” و “امپراتوری عظیم اقتصادی” توصیف کرد که کنترل آن در دستان علی خامنه‌ای است.

با همه‌گیری ویروس کرونا ، پس از مدتی محمد مخبر در ستاد اجرایی فرمان امام رسما آغاز مراحل تولید واکسن ایرانی کرونا را اعلام کرد. پس از مراحل اولیه تولید واکسن، دختر محمد مخبر بعنوان اولین نفر برای آزمایش واکسن کوو ایران برکت را تزریق کرد.

خرداد ماه ۱۴۰۰ و پس از اتمام مراحل آزمایشات بالینی واکسن برکت، مخبر دریافت مجور اضطراری برای این واکسن را اعلام کرد و واکسیناسیون گسترده آن آغاز شد.

علی خامنه‌ای رهبر ایران، چهارم تیرماه ۱۴۰۰ در حضور محمد مخبر، سعید نمکی و عکاسان، اولین دوز واکسن ایرانی کووایران برکت را تزریق کرد. خامنه‌ای از نقش مخبر در تولید این واکسن تشکر کرد.