محمود صادقی: خامنه‌ای فیلم ممانعت از نزدیک شدن مادر داغدار به محل دفن فرزندش را ببیند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، محمود صادقی، نماینده مجلس، از علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، خواست فیلم خاکسپاری یکی از قربانیان هواپیمای اوکراین را ببیند که در آن با ایجاد حصار، ماموران امنیتی مانع از نزدیک شدن مادر قربانی به محل دفن فرزندش می‌شوند.

صادقی در توییتر نوشت: «تاثیر روحی صحنه‌ای که جان‌باخته‌ای را درون حصاری از داربست‌ها دفن می‌کنند و مامور امنیتی مانع از نزدیک شدن مادر داغدار به محل دفن فرزندش می‌شود کمتر از اصل فاجعه نیست.»

این نماینده مجلس ادامه داد: «کاش رهبری حال و روز این مادر را هم مشاهده کنند.»

در فیلمی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، از شرکت مادر یکی از قربانیان هواپیمای سرنگون‌شده اوکراین در مراسم خاکسپاری فرزندش در همدان با ایجاد داربست‌هایی جلوگیری شده است.

در حالی که یک مامور امنیتی زن در حال آرام کردن این مادر است، او خطاب به مامور زن می‌گوید: «هیچ کاری نکنید، فقط ولمان کنید.» 

نیروهای امنیتی و سپاهی در خاکسپاری قربانیان ساقط شدن هواپیمای اوکراین با شلیک سوی سپاه پاسداران، در شهرهای مختلف ایران، حضور گسترده داشتند.

با این حال، رهبر جمهوری اسلامی در نماز جمعه تهران گفت که پدر و مادر قربانیان این هواپیما «با وجود اینکه دل‌های‌شان پر از درد و غم بود، در مقابل توطئه و وسوسه‌ دشمن ایستادند و برخلاف آنچه که میل دشمنان بود موضع گرفتند و حرف زدند.»

خامنه‌ای گفت مادرِ یکی از قربانیان به او نامه نوشته و اظهار کرده که «ما پای جمهوری اسلامی ایستاده‌ایم، پای انگیزه‌های شما ایستاده‌ایم». 

این در حالی است که در مراسم خاکسپاری قربانیان هواپیمای اوکراین، شعارهایی علیه شخص خامنه‌ای و همچنین سپاه پاسداران سر داده شد.