محمود صادقی : مقابله با انحصارها و ایجاد رقابت در اقتصاد، مولفه‌های مهم «رونق تولید» است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، نماینده تهران تاکید کرد: مقابله با انحصارها و ایجاد رقابت در اقتصاد و خصوصی‌سازی به شیوه درست آن هم از دیگر مولفه‌های مهم رونق تولید است.

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در تشریح بیانات رهبر انقلاب در لحظه تحویل سال و نامگذاری سال جاری با عنوان «رونق تولید» گفت: رونق تولید ملی رمز عبور از تحریم‌ها است و ما می‌توانیم شرایط نسبتا سخت تحریم و همچنین تهدیدهایی که با این تحریم‌ها آغاز شده است را با حمایت از تولید ملی تبدیل به فرصت کنیم.

وی ادامه داد: همین موضوع هم می‌تواند کمک کند تا کمی خود را از اتکا به منابع نفتی رها کنیم و با اتکا به سرمایه‌های غیرنفتی داخلی تولید ملی را تقویت کنیم.  البته گفتن این موضوع در مقام حرف آسان به نظر می‌رسد اما تحقق آن مستلزم برخی اصلاحات ساختاری در نظام اقتصادی کشور است.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: از جمله این اصلاحات می‌توان به اصلاح نظام بانکی و حذف ربا از این سیستم، اصلاح نظام مالیاتی به سمت کاهش مالیات از بخش تولید و سوق دادن مالیات‌ها به سمت مصرف و اصلاح نظام گمرکی به سمت شفاف‌سازی و کنترل رویه‌های غلط تعرفه‌گذاری اشاره کرد.

وی ادامه داد: مقابله با انحصارها و ایجاد رقابت در اقتصاد و همچنین خصوصی‌سازی به شیوه درست آن هم از دیگر مولفه‌های مهم رونق تولید است.

صادقی در پایان تاکید کرد: نامگذاری‌های رهبری همواره هدفمند بوده و ایشان در سال‌های اخیر هم با توجه به شرایط کشورشعارهای مرتبط با اقتصاد را مورد توجه قرار داده‌اند.