محکومیت آرام امین زاده به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری

پایگاه خبری / تحلیلی نگامطی روزهای گذشته, دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی, با صدور حکمی “آرام امین زاده”, شهروند اهل مهاباد محبوس در زندان مرکزی ارومیه را به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, آرام امین زاده, شهروند اهل مهاباد, محبوس در زندان مرکزی ارومیه توسط شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی از بابت اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل گروههای سلفی در فضای مجازی” و“تبلیغ علیه نظام” به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم پیش از این توسط دادگاه بدوی صادر شده بود و فقط توسط دادگاه تجدیدنظر عینا تائید شد. 

براساس این گزارش, این شهروند اهل مهاباد, پیش از این و در مرحله بدوی توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه از بابت “تبلیغ علیه نظام به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل گروههای سلفی در فضای مجازی به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. 

با توجه به قطعی شدن حکم صادره بر علیه “آرام امین زاده”, در صورت اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی, اشد مجازات یعنی ۱۰ سال حبس تعزیری بر علیه این زندانی سیاسی به اجرا در خواهد آمد.