محکومیت آرمان غفوری, فعال مدنی به تحمل حبس تعزیری و شلاق

پایگاه خبری / تحلیلی نگامطی روزهای گذشته, شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ شهرستان مریوان از توابع استان کردستان, “آرمان غفوری”, فعال مدنی و دانشجوی جغرافیای دانشگاه پیام نور این شهرستان را به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری و ۲۰ ضربه شلاق محکوم کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, “آرمان غفوری”, فعال مدنی و دانشجوی دانشگاه پیام نور شهرستان مریوان از توابع استان کردستان, که پیش از این توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ مریوان از بابت اتهامات” اخلال در نظم عموی از طریق مشارکت در تجمع اعتراضی” به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری و ۲۰ ضربه شلاق تعزیری محکوم شد. 

براساس این گزارش, جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام “آرمان غفوری” هفته گذشته و بدون حضور وی و وکیل مدافع وی جهت ارائه دفاعیات در دادگاه از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع اعتراضی”, برگزار شده بود و این حکم بصورت غیابی بر علیه وی صادر شد. 

لازم به ذکر است, “آرمان غفوری”, فعال مدنی, در تاریخ ٢۱ اسفندماه ۱۳۹۶ به همراه ۸ فعال مدنی دیگر به علت شرکت در تجمعاتی در محکومیت “حمله ارتش ترکیه به شهر عفرین” بازداشت شده بود و پس از طی مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت ارجاع به دادگاه در تاریخ  و متعاقبا با کفالت ۵ میلیون تومانی آزاد شدە بود.