محکومیت افشار فتحی, شهروند ساکن سنندج به تحمل ۶ سال حبس تعزیری

پایگاه خبری / تحلیلی نگامطی روزهای گذشته, شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهرستان سنندج, با صدور حکمی, “افشار فتحی”, شهروند ساکن این شهرستان را به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان, “افشار فتحی”, شهروند ساکن روستای تنگسیر از توابع  سنندج وافع در استان کردستان که پیش از این توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب سنندج مورد محاکمه قرار گرفته بود به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. 

به نقل از یک منبع مطلع: جلسه‌ دادگاه که پیش از این به ریاست “قاضی سعیدی”, در محل شعبه ۱ دادگاه انقلاب سنندج برگزار شده بود این شهروند از بابت اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام” به تحمل ۵ سال حبس تعزیری و همچنین از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” نیز به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. 

لازم به ذکر است, “افشار فتحی”, پیش از این و در تاریخ ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۷, توسط نیروهای امنیتی در سنندج  بازداشت شده بود و پس از انتقال به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج و اتمام مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت ارجاع به دادگاه در تاریخ ۷ فروردین ماه ۱۳۹۸ با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد.