محکومیت دوباره ایران در پرونده مارک ویلموتس؛ پرداخت ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار یورو

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، فدراسیون فوتبال ایران بار دیگر در پرونده مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی سابق تیم ملی فوتبال مردان، محکوم شد.

این بار فیفا ایران را بعد از شکایت دو دستیار سابق مارک ویلموتس به پرداخت یک میلیون و ۴۰۰ هزار یورو محکوم کرد.

جریمه ۶ میلیون یورویی که برای ایران در مورد شخص مارک ویلموتس در نظر گرفته شده، فعلا در دادگاه حکمیت در حال بررسی است.

سال گذشته نیز در حکم فیفا آمده بود که فدراسیون فوتبال ایران باید شش میلیون و ۱۳۷ هزار یورو بابت جدایی این مربی بلژیکی به او بپردازد.

همچنین علاوه بر آن هزینه دیرکرد و دادرسی نیز برعهده فدراسیون فوتبال ایران است. با نرخ فعلی دلار به ۱۶۶  میلیارد تومان می‌رسد.

به موجب حکمی که سال گذشته از سوی کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فیفا خطاب به فدراسیون فوتبال ایران و ۳ وکیلش لودویک دلشات، رضا شاه منصوری و علی مهدی‌زاده اعلام شده بود و امضای اریکا مونته مور فریرا رییس این دپارتمان را پای خود دارد، شکایت ویلموتس از فدراسیون فوتبال ایران با حکمی که تاریخ ۱۷ آگوست (۲۷ مرداد) صادر شده، مورد پذیرش قرار گرفته بود.

سال گذشته رای نهایی قاضی این پرونده در ۸ بند به فدراسیون فوتبال ایران اعلام شده بود که مهم‌ترین بند آن به جریمه ۶ میلیون و ۱۳۷ هزار و پانصد یورویی به این سرمربی به همراه ۵ درصد اشاره داشت. مهلت پرداخت این پول فقط یک ماه بود که البته باتوجه به اعتراض ایران به دادگاه عالی ورزش این زمان به تعویق افتاد.