محکومیت همسر یک جانباز زندانی به یک سال حبس

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان محکومیت یک سال حبس «زهرا ناظوری»، شهروند ساکن اصفهان، همسر «عبدالرسول مرتضوی»، جانباز جنگ ایران و عراق و زندانی سیاسی را که پیش از این توسط شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر صادر شده بود، عینا تایید کرد.


به گزارش سایت حقوق بشری «هرانا»، این حکم در ۱۳ دی توسط شعبه ۲۳ دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان به ریاست قاضی «حمیدرضا امانی» صادر و به زهرا ناظوری ابلاغ شده است.


بر اساس این حکم، ناطوری را به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی»، به یک سال حبس تعزیری محکوم کرده‌اند.


زهرا ناظوری، همسر «عبدالرسول مرتضوی»، جانباز جنگ ایران و عراق و زندانی سیاسی محبوس در زندان «اوین» است که به علت امضای نامه ۱۴ تن از کنش‌گران مدنی مبنی بر استعفای «علی خامنه‌ای»، رهبر انقلاب اسلامی، به ۱۱ سال حبس قابل اجرا محکوم شده است.


یک منبع مطلع از پرونده ناظوری گفته، در کلیه مراحل دادرسی و دادگاه در خصوص مصداق اتهام مطروحه علیه زهرا ناظوری، به مطالب منتشر شده وی در فضای مجازی در اعتراض به محکومیت همسرش استناد شده است.


زهرا ناظوری پیش‌تر در پرونده‌ای دیگر توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اصفهان بابت اتهام «توهین به رهبری»، به دو سال حبس و بابت اتهام «توهین به روح‌الله خمینی»، به دو سال حبس محکوم شده بود که این حکم به مدت چهار سال به حالت تعلیق درآمد.