محکومیت ۳ شهروند بهائی ساکن آبادان به تحمل حبس تعزیری

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ طی روزهای گذشته, “ندا ثابتی”, “نوشین افشار” و “فروغ فرزانه”, شهروندان بهائی ساکن آبادان توسط دادگاه انقلاب این شهرستان هر یک به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز چهارشنبه ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۸, “ندا ثابتی”, “نوشین افشار” و “فروغ فرزانه”, سه تن از شهروندان بهائی ساکن آبادان از توابع استان خوزستان که پیش از این و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” توسط دادگاه انقلاب این شهرستان مورد محاکمه قرار گرفته بودند هر یک به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شدند. این ۳ شهروند بهائی پیش از این و در اردیبهشت ماه سالجاری بازداشت و پس از طی مراحل بازجوئی با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند. 

بنقل از یک منبع نزدیک به این شهروندان بهائی در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ با توجه به شکایت اطلاعات سپاه پاسداران از این شهروندان بهائی آن ارگان بعنوان شاکی پرونده آنها می باشد و در طی دوران بازداشت و بازجوئی توسط بازجویان این ارگان امنیتی از بابت اتهامات مختلفی تحت بازجوئی, اعتراف اجباری و فشار گرفته بودند که در نهایت پس از تفهیم اتهام “تبلیغ علیه نظام” پرونده این افراد به دادگاه انقلاب ارجاع شد و هر یک از این شهروندان به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شدند. 

لازم به ذکر است؛ “نوشین افشار”، “ندا ثابتی” و “فروغ فرزانه” سه تن از شهروندان بهائی شهرستان آبادان از توابع استان خوزستان در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷, در پی یورش همزمان ماموران اطلاعات سپاه پاسداران به منازل شخصی این افراد مورد تفتیش قرار گرفت و پس از اتمام مراحل تفتیش منازل این شهروندان بازداشت و به جهت بازجوئی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه آبادان منتقل شدند.