مخالفت فرمانده سپاه با واردات «فایزر» و «مُدرنا»؛ چه تضمینی وجود دارد آمریکا محلول فلج‌کننده به ما ندهد!

پایگاه خبری / تحلیلی نگامحسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تولیدکننده دستگاه مفتضح و کمدی کرونایاب «مستعان ۱۱۰» با واردات واکسن‌های آمریکایی به ایران مخالفت کرد و گفت که چه تضمینی وجود دارد که آمریکا واکسن فلج‌کننده به ما ندهد و ملت ما را در آینده با مشکل روبرو نکند.

سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جلسه بررسی وضعیت کرونا در استان کرمان به تقلید از رهبرش با واردات واکسن‌های آمریکایی به ایران مخالفت کرد و بر پیگیری «افزایش تولید واکسن کرونا» در داخل آنهم «با جدیت» تأکید ورزید!

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنان عجیبی گفت: «ما نمی‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم تا محلول واکسن خارجی وارد کشور شود. دشمنی که تحریم دارو انجام داده چگونه واکسن سالم به ما می‌دهد؟»

سلامی در سخنانی ابلهانه و هذیانی تأکید کرد: «دشمن از ساخت واکسن کرونا در کشور ما نگران است و در برابر آن عملیات روانی انجام می‌دهد.»

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی «ترور بیولوژیک» را یکی از راهبردهای «دشمن» دانست و گفت: «آمریکایی که دشمن شماره یک این ملت است و ما را تحریم دارو کرده، چه تضمینی وجود دارد که واکسن فلج‌کننده به ما ندهد و ملت ما را در آینده با مشکل روبرو نکند؟»

او با وجود افتضاح ادعاهای تولید واکسن داخلی اظهار داشت: «تاریخ خواهد نوشت که چگونه ملت ایران اسلامی با وجود تحریم‌ها، بحران کرونا را پشت سر گذاشتند. تولید واکسن کرونا در کشور در حال انجام است و افزایش تولید واکسن کرونا را با جدیت پیگیری می‌کنیم.»

فرمانده پاسداران در حالی با توهم از توطئه صحبت می‌کند که علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در زمستان ۹۸ شیوع ویروس کرونا را توطئه غرب و آمریکا دانست و یکسال بعد در دی ۹۹ هم واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی به کشور را ممنوع اعلام و بر تولید داخلی واکسن تأکید کرد که تا کنون ناکام مانده است. آنهم در حالی که دست‌کم تا ۲۱ماه اوت ۲۰۲۱، ۲۰۴ میلیون دوز در دنیا واکسن «فایزر-بیون‌تک»، ۱۴۳ میلیون دوز «مُدرنا» و ۱۴ میلیون دوز «جانسون اند جانسون» توسط آمریکا تولید و به دنیا عرضه شده است.

پیش از این علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد مقابله با کرونا از مذاکره برای واردات واکسن «فایزر» و «مُدرنا» خبر داده بود که مذاکراتش با یک یا دو کشور اروپایی در حال انجام است.

رئیسی نگرانی مردم برای واکسن را «طبیعی» خوانده ولی گفته که «اما این شبهه که آمریکا به ما واکسن فایزر و مدرنا می‌داد اصلا درست نیست.»

سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین مدعی شد که امکان استفاده از «پول ملت» در بانک‌های کشور‌های دیگر به دلیل «بلوکه» شدن توسط آمریکا «برای خرید دارو و تجهیزات پزشکی» وجود ندارد ولی جمهوری اسلامی در برابر «کرونا، تحریم ناعادلانه جهانی و عملیات روانی سخت دشمن» ایستاده‌ است!

او همچنین گفت که «دشمن» از هر طریقی می‌خواهد اقدامات مثبت کشور را واژگون جلوه دهد و «عملیات روانی سنگینی» علیه کشور ما انجام می‌دهد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه سخنان بی سر و ته خود اظهار داشت: «اسلام در بحران کرونا درخشید و با یک سخنرانی مقام معظم رهبری همه در یک حرکت دستجمعی توفان به پا کردند و به یاری یکدیگر در رزمایش کمک مؤمنانه شتافتند»!