مدال جهانی «فلورانس نایتینگل» ژنو بر سینه دکتر سید ناصر عمادی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ دکتر سید ناصر عمادی عضو هیئت علمی گروه پوست بیمارستان رازی به دلیل عضویت در تیم پزشکان بدون مرز در آفریقا و کشورهای خاورمیانه مدال «فلورانس نایتینگل» ژنو را دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان رازی، دکتر عمادی به دلیل عضویت در تیم پزشکان بدون مرز در آفریقا و کشورهای خاورمیانه و فعالیت در کمک به مجروحان جنگ و بلایای طبیعی و نیز سلامت مردم و آموزش پرستاران، شایسته دریافت مدال جهانی «فلورانس نایتینگل» شد.

از سال ۱۹۱۲ کمیسیون اعطای مدال فلورانس نایتینگل متشکل از فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و شورای بین‌المللی پزشکان و پرستاران با توجه به معیارهایی مانند شجاعت، ایثار و آمادگی برای ارائه خدمت، فعالیت‌های عملی به نفع مجروحان، بیماران یا سایر آسیب دیدگان ناشی از سوانح و جنگ و اقدامات ابتکاری در زمینه بهبود کیفیت درمان و یا آموزش، هر دو سال یک بار به افراد دارای معیارهای فوق، این مدال افتخار را هر دوسال اعطا می‌کند.
دکتر عمادی که تحصیلات خود را در رشته پوست در دانشگاه تهران گذرانده، اکنون عضو هیئت‌علمی گروه پوست و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران است و خدماتی چون طبابت‌های داوطلبانه در ایران، عراق، کنیا، تانزانیا، سومالی، غنا، نیجریه، بروندی، آفریقای جنوبی، زیمبابوه و افغانستان را در کارنامه خود دارد.

توضیح اینکه دکتر عمادی پیش‌ازاین در سال ۱۳۹۴ همزمان با روز پزشک، به‌عنوان جهادی‌ترین پزشک کشور، به دلیل ارائه خدمات پزشکی در مناطق محروم ایران و نیز به آوارگان حمله داعش در کردستان عراق معرفی شد.

سرانجام پس از دو دهه فعالیت‌های بشردوستانه، پزشک بدون مرز ایرانی، ایثارگر و جانباز جنگ تحمیلی و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در چشم و جان جهانیان به‌عنوان برترین انسان پیام‌آور صلح، دوستی و ایثار در دنیای ۲۰۲۱ شناخته شد.

دکتر عمادی در خصوص نحوه دریافت مدال، گفت: ممکن است با کنترل بیماری کرونا برای دریافت مدال از همین‌جا (آفریقا) عازم ژنو شوم و یا برای رعایت شیوه‌نامه‌های کرونا در مسافرت‌ها، مدال را به جمعیت هلال‌احمر ایران ارسال کنند.