مدال طلا از دست پادشاه سوئد برای یکی از مفاخر علمی جامعه ایرانی مقیم سوئد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ سعید محمودی استاد حقوق بین‌الملل دانشگاه استکهلم از پادشاه سوئد کارل گوستاف شانزدهم به دلیل خدمات شایسته علمی، مدال دریافت کرد.

سعید محمودی متولد ۱۹۴۸ تهران است و از سال ۱۹۹۹ استاد حقوق بین‌الملل دانشگاه استکهلم می‌باشد. او از سال ۲۰۰۹-۲۰۱۱ به سمت ریاست دانشکده حقوق دانشگاه استکهلم گماشته شد و از سال ۲۰۱۵ به عنوان استاد بازنشسته با دانشگاه استکهلم همکاری دارد.

در خبرنامه‌ای که روی صفحه دانشگاه استکهلم منتشر شده نوشته شده است که اهدای مدال از سوی پادشاه به دلیل خدمات شایسته و تحقیقات سعید محمودی در زمینه حقوق دریاها، مسائل زیست محیطی و حقوق بین‌الملل است.

سعید محمودی در گفتگو با رادیو سوئد در مورد دریافت این مدال واکنش نشان داده و گفته است که دریافت این مدال برای او مایه افتخار است.

” گرفتن این مدال که معمولا به کارمندان عالی رتبه دولت، دانشگاییا، ارباب صنایع، هنرمندان و اهل ادب داده میشه، مایه افتخارِ زیاده، من هم از دریافت اون، هم بسیار خوشحال شدم و هم خیلی احساس افتخار می کنم.”


پادشاه کارل گوستاف شانزدهم دوبار در سال این مدال که مدال طلای “سرافیم اُردر” نام دارد، به افرادی که در سوئد خدمات شایسته انجام می‌دهند اهداء می‌کند. این بار ۳۱ تن برای دریافت این مدال انتخاب شده اند.

به دلیل بحران کرونا قرار است مراسم اهداء، پاییز امسال در کاخ سلطنتی در استکهلم برگزار شود.