مدال طلا پاراتیراندازی امارات به «ساره جوانمردی» رسید

پایگاه خبری / تحلیلی نگامملی‌پوش تیراندازی جانباز و معلول ایران در مسابقات جام جهانی این رشته در امارات موفق به کسب مدال طلا شد.

ساره، جوانمردی، عضو تیم ملی تیراندازی ایران، در مسابقات جام‌جهانی پاراتیراندازی ۲۰۲۱ امارات که با شرکت ورزشکاران کم‌توان جسمی برگزار شد، در بخش زنان در ماده تپانچه ۱۰ متر بادی با ثبت رکورد ۲۳۷/۷ مدال طلا کسب کرد.

‌ساره جوانمردی مدال طلای پارالمپیک ریو و پارالمپیک لندن را هم در کارنامه دارد. ‌

خانم جوانمردی پس از زلزله کرمانشاه مدال طلای پارالمپیک ریو خود را به نفع مردم زلزله زده کرمانشاه و سرپل ذهاب به حراج گذاشت.

بنا به اعلام فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین؛ در مرحله فینال ماده تپانچه ۱۰ متر بادی P1 مردان و P2 زنان رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۲۱ امارات، ملی پوشان کشورمان امروز شنبه ۳۰ اسفند ماه به مصاف حریفان خود رفتند که در پایان در بخش بانوان، ساره جوانمردی با ثبت رکورد ۲۳۷٫۷ در جایگاه نخست ایستاد و موفق به کسب مدال طلای رقابت‌ها شد.

خدیجه رستمی دیگر ملی پوش ایران در این ماده، با ایستادن در جایگاه پنجم به کار خود پایان داد. در بخش مردان نیز، سیدمحمدرضا میرشفیعی در رده پنجم و مهدی زمانی در جایگاه ششم قرار گرفتند.

همچنین غلامرضا توسلی‌خواه نماینده ماده تراپ کشورمان نیز راهی مرحله فینال شد.

ستاد برگزاری رقابت‌ها با توجه به محدودیت‌های بیماری کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، هر ۴۸ ساعت یکبار از ورزشکاران تست کرونا می‌گیرد و به همین دلیل برنامه نهایی را به صورت روزانه اعلام می‌ شود.

گفتنی است این دوره از مسابقات با شرکت ۱۲۰ ورزشکار از ۲۴ کشور به میزبانی کشور امارات تا چهارم فروردین ماه ۱۴۰۰، ادامه دارد.