مدرک دیپلم ابراهیم رئیسی کجاست؟ / پاسخ مهرعلیزاده به برخی گمانه‌زنی‌ها درباره مدرک تحصیلی‌اش

شنیده ها

بلافاصله پس از آنکه آقای مهرعلیزاده “شش کلاس سواد” را مطرح کرد، رسانه های اصولگرا تصویر مدرک دکترای آقای رئیسی را منتشر کردند، اما ماجرا ابعاد دیگری پیدا کرد و همین مدرک و چگونگی کسب آن نیز مورد سوال قرار گرفت.

در زندگی‌نامه آقای رئیسی نوشته شده که او با اتمام دوره سطح حوزه، به دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی راه یافت و در سال ۱۳۸۰ از آنجا فارغ التحصیل شد، اما نامی از موسسه موجود نیست.

محمدشریف شاهی، حقوقدان، با استناد به قانون “منع اشتغال به تحصیل همزمان با مشاغل دولتی” نوشت که اساسا تحصیل آقای رئیسی “در ساعات اداری ممنوع و مستلزم مأموریت و یا مرخصی” بوده و “مدرک دکتری منتشر شده ‎رئیسی دلالت بر اشتغال به تحصیل ایشان همزمان با تصدی معاون اولی قوه قضائیه دارد؛ ضمانت اجرای این قانون، انفصال از خدمت از یک تا سه سال است.”

او همچنین به یک دلیل موجه در قانون مذکور یعنی “سابقه ایثارگری طبق قانون” هم اشاره کرد که شامل آقای رئیسی نمی‌شود.

پاسخ مهرعلیزاده به برخی گمانه‌زنی‌ها درباره مدرک تحصیلی‌اش

محسن مهرعلیزاده در توییتی نوشت : نوشت : اظهارنظر درباره تحصیلات نامزد خاص ( رئیسی ) به دردشان آورده است، می‌گویند من دکترا ندارم!؟ ابتدایی تا دیپلم را در مراغه، لیسانس و فوق را در دانشگاه تبریز و دکترای مدیریت مالی را از دانشگاه تهران گرفتم.دکترای دیگر را هم در تیلبرگ خواندم(هنوز دفاع نکردم).شما دیپلمتان را ارائه کنید

✍️ دیدگاه شما 🙏