مدعیان «دین جهانی» و وحشت از «اینترنت جهانی»!

✍️ احمد حیدری

  • انگیزه طراحان «صیانت از فضای مجازی» نمی‌تواند در امان داشتن مردم از هجوم فساد موجود در اینترنت باشد زیرا: اولا ایجاد مصونیت خواست عمومی است. ثانیا این وضعیت[در دستر س بودن سکس، گستردگی برهنگی، ارتباط‌های بی‌ضابطه زن و مرد و …] در زوایای جامعه به وفور وجود داردو راه مبارزه‌اش فیلترینگ نیست. ثالثا ایجاد مصونیت فقط با شکوفا کردن اقتصاد، ایجاد اشتغال و زمینه ازدواج و از بین بردن زمینه‌های فروپاشی خانواده است که اگر اقتصاد سامان یافت، انسان‌های شاغل و خانواده‌دار در مقابل فساد واکسینه می‎شوند. تا وضعیت نابسامان اقتصادی، نرخ پایین ازدواج و نرخ بالای طلاق وجود دارد، ایجاد مصونیت محال است. پس هدف طراحان بر خلاف شعارهای ظاهری‌شان، «محروم سازی از اینترنت جهانی و کنترل داده‌های اطلاعاتی» است.
  • از نظر طراحان، مردم در لبه پرتگاه گمراهی‌اند و اینترنت جهانی به هجمه برای نابودی فرهنگ اسلامی- ایرانی همت کرده و توان مقابله با آن را نداریم لذا ناچاریم با منع و فیلتر، با آن مواجه شویم: «منع ویدئو، ماهواره و حالا فضای مجازی جهانی و ایجاد اینترنت کنترل شده داخلی». غریب این که طراحان به جهانی بودن دین باور دارند و در صدد صدور اسلام و انقلاب به جهانند و برای تحقق این ایده، در این چند دهه میلیاردها دلار از بودجه مردم هزینه کرده‌اند حال آن که هم در راه مواجهه با تهاجم فرهنگی در اشتباهند و هم در کیفیت صدور اسلام و انقلاب!
  • مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب جز با مبارزه‌ فرهنگی و تهاجمی متقابل نیست و چنین تهاجمی با تکیه بر فرهنگ فطری، انسانی، عدل محور و تعالی خواه اسلام کاملا شدنی است به شرطی که ابتدا خود به این فرهنگ و مبانی فطری، انسانی و عدل محور آن باور یابیم و در پیاده کردنش بکوشیم. فرهنگ متعالی اسلام همچون دیگر ادیان توحیدی و متعالی‌تر از همه آنها، مشحون از ایده‌های فطری، انسانی و جذّاب است که بشر امروز تشنه شنیدن آنها است. امام «قدس سره» در وصیتنامه خود فرمود: «چهره نورانى اسلام را براى جهانیان روشن نمایند؛ که اگر این چهره با آن جمال جمیل که قرآن و سنت در همه ابعاد به آن دعوت کرده از زیر «نقاب مخالفان اسلام» و «کج‏فهمی‌هاى دوستان» خودنمایى نماید، اسلام جهانگیر خواهد شد و پرچم پر افتخار آن در همه جا به اهتزاز خواهد آمد. چه مصیبت‌بار و غم‏انگیز است که مسلمانان متاعى دارند که از صدر عالم تا نهایت آن نظیر ندارد، نتوانسته‏اند این گوهر گرانبها را که هر انسانى به فطرت آزاد خود طالب آن است، عرضه کنند؛ بلکه خود نیز از آن غافل و به آن جاهلند و گاهى از آن فرارى‏اند!»(صحیفه امام ۲۱/۳۹۳)
  • جهانی سازی دین در جهان امروز تنها با ارائه الگویی از یک کشور اسلامی مرفه، خوشبخت، شاد و فعّال ممکن است تا جهانیان با مشاهده آن الگو، به اسلام و توانمندی‌اش برای اداره صحیح دنیا و آخرت و به سعادت و شادکامی رساندن انسان در حکومت دینی اطمینان یابند و تا زمانی که این الگو ارائه نشده و حکومت دینی در شاخصه‌های رفاه، شادکامی، موفقیت، مردم سالاری، آزادی و … در رده‎های آخر باشد، نه تنها دین و انقلاب با ضرب و زور جهانی نمی‌شود که حتی خود دینداران هم از انقلاب و نظام حاصل از آن، روگردان و فراری می‌شوند!
  • بعد از انقلاب روح «غرب‌ستیزی» حاکم شد و به ما اجازه ندادند بسیاری از حقایق در مورد غرب و غربی برایمان روشن شود و غرب و غربی بر خلاف واقع، به طور کلی ضدّ انسانیّت، عدالت، اخلاق و هر چه رنگ خوبی دارد، معرفی شد حال آن که غربی هم فطرت توحیدی و عقل خداداد دارد که دعوت‏کننده به زیبایی و مخالف زشتی است، گرچه دین تحریف شده و عقل‏ستیز مسیحیت و نیز تاریخ سیاه حکومت دینی در غرب، آنان را از دین و مذهب وحشت‌زده کرده و به بسندگى به عقل جمعى فراخوانده است. تا این روح بر ما حاکم است، در بر همین پاشنه خواهد چرخید و چنین سیاست‌هایی ادامه خواهد یافت. فاعتبروا یا اولی الابصار.