مدیرعامل بانک ملی ایران: میان ایران و ترکیه از کارت‌های بانکی مشترک استفاده می‌شود

نگام ، بین الملل _ مدیرعامل بانک ملی ایران در دیدار با مدیر عامل زراعت بانک ترکیه گفت که قرار است میان دو کشور از کارت‌های بانکی مشترک استفاده شود.

 

به گزارش آناتولی فارسی ، محمدرضا حسین زاده، مدیرعامل بانک ملی و رییس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی ایران در دیدار با حسین آیدین، مدیرعامل زراعت بانک و رییس اتحادیه بانک‌های ترکیه در تهران گفت: قرار شده است تا کارت‌های بانکی میان دو کشور مورد استفاده قرار گیرند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، حسین زاده ضمن اشاره به دیدار روسای جمهوری دو کشور و تاکید بر گسترش روابط بانکی اظهار کرد: “پس از دیدار روسای جمهوری ایران و ترکیه قرار شد تا توسعه روابط بانکی یکی از محورهای همکاری میان دو کشور باشد”.

مدیرعامل بانک ملی ایران ادامه داد: “وظیفه بانک ها این است که امور تجاری را برای تجار و فعالان اقتصادی روان تر کنند و خوشحالیم که زراعت بانک ترکیه آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرده است”.

وی با بیان اینکه اولین گشایش اعتبار اسنادی (LC) با استفاده از قرارداد پیمان پولی – سوآپ ارزی با ترکیه توسط بانک ملی صورت گرفته است، اظهار کرد: “استقبال تجار ایرانی و ترک در این زمینه بسیار مناسب بوده است. ضمن اینکه قرار شده است تا کارت‌های بانکی میان دو کشور مورد استفاده قرار گیرند. سالانه تعداد زیادی توریست از ایران و ترکیه به دو کشور سفر می کنند و استفاده از این کارت ها می تواند موجب رونق صنعت توریسم شود”.

در این دیدار حسین آیدین، مدیر عامل زراعت بانک و رییس اتحادیه بانک های ترکیه نیز با بیان اینکه اکنون روابط دو کشور ترکیه و ایران در سطح خوبی قرار دارد، گفت: “استفاده از کارت‌های بانکی مشترک می تواند به تبادل ارز دو کشور با یکدیگر و رونق تجارت کمک کند”.

آیدین با اعلام اینکه وزیر اقتصاد ترکیه به زودی به تهران سفر خواهد کرد، ادامه داد: “وزیر اقتصاد ترکیه پس از سفر به ایران به ازبکستان خواهد رفت که دولت این کشور به اقتصاد آزاد بسیار معتقد است. در صورت شناسایی و معرفی تجار ایرانی در ازبکستان نیز آمادگی داریم تا همکاری های لازم را داشته باشیم”.

مدیر عامل زراعت بانک ترکیه همچنین بر آمادگی کامل این بانک برای توسعه همکاری‌ها با بانک ملی ایران تاکید و قرار شد تا کمیته هایی فنی برای پیگیری امور در هر دو بانک تشکیل شوند.