مدیرعامل معادن زغال سنگ البرز شرقی: از وضعیت دو معدنچی محبوس اطلاعی در دست نیست

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممدیرعامل شرکت معادن زغال‌ سنگ البرز شرقی گفته است که۱۵۰ نفر در قالب پنج تیم تخصصی وظیفه برداشت آوار معدن طزره دامغان برای نجات دو معدنچی محبوس را برعهده دارند.

با این حال با گذشت چهار روز از حادثه ریزش معدن زغال سنگ طَزَره دامغان در استان سمنان، راه دسترسی به معدنچیان گرفتار در دامغان پیدا نشده و میلاد روشنایی و اصغر افضلی، دو کارگر این معدن همچنان محبوس هستند.

منصور شریف، مدیرعامل شرکت معادن زغال‌ سنگ البرز شرقی روز چهارشنبه به خبرگزاری ایرنا گفت که حدود ۹۰ ساعت از وقوع حادثه معدن می‌گذرد و تلاش گروه‌های امدادی برای یافتن دو کارگر گرفتار در معدن شرکت زغال سنگ البرز شرقی طزره دامغان ادامه دارد، اما هنوز از وضعیت این دو نفر اطلاعی در دست نیست.

حادثه معدن زغال سنگ ظهر روز شنبه ١١ اردیبهشت در تونل شماره ۴٢ معدن بزرگ طزره از معادن چهارگانه شرکت زغال سنگ البرز شرقی رخ داد و دربارهٔ دلایل این حادثه تاکنون گزارشی منتشر نشده‌ است.

رئیس هلال‌احمر دامغان گفته است که عملیات نجات این کارگران ممکن است ساعت‌ها و حتی روزها به ‌طول انجامد.

محمدتقی گلی، دادستان عمومی و انقلاب دامغان پیشتر از تشکیل پرونده قضایی در خصوص حادثه معدن طزره دامغان خبر داده‌ است.

همه ساله تعداد زیادی از کارگران معادن ایران به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی مخصوصا از سوی کارفرمایان دچار حادثه می‌شوند و حتی جان خود را از دست می‌دهند، این در حالی است که تنها بخشی از این حوادث رسانه‌ای می‌شود.

ارگان‌های دولتی به ‌طور معمول از ارائه هرگونه آمار در این باره خودداری می‌کنند.

بر اساس گزارش «اتحادیه آزاد کارگران ایران»، روز یک‌شنبه، ۱۲ اردیبهشت یک کارگر دیگر معدن به نام امید رئیسی در شهرستان فاریاب جان خود را به دلیل ریزش تونل از دست داد.

پرتلفات‌ترین حادثه معدن در سال‌های گذشته در ایران به ریزش معدن زغال سنگ «زمستان یورت» بازمی‌گردد.