مدیر موسسه محیط‌زیستی قشم برنده جایزه «آینده برای طبیعت» شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامموسس و مدیرعامل موسسه غیردولتی و غیرانتفاعی حفاظت از محیط زیست قشم، به‌عنوان یکی از سه برندهٔ جایزهٔ «آینده برای طبیعت» در سال ۲۰۲۱میلادی معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان از بندرعباس، «محسن رضائی عطاقلی پور» موسس و مدیرعامل موسسه غیردولتی و غیرانتفاعی حفاظت از محیط زیست قشم در جزیره قشم برای حفاظت از ‎تنوع زیستی دریایی و حفاظت از کوسه‌های خلیج فارس فعالیت می‌کند.

وی دربارهٔ این دستاورد می‌گوید: «ما همگی با هم برندهٔ این جایزه شدیم، همهٔ ما در موسسه حفاظت از محیط زیست قشم، اعضای موسسه، مشاوران، داوطلبان، شرکا، حامیان، و به‌ویژه مردم مهربان و مهمان‌نواز خطه زیبای جنوب ایران.

موسسه حفاظت از محیط زیست قشم همیشه درباره این مردم بوده و خواهد بود! مردمی که به روایت تاریخ پیوندی دوستانه با محیط زیست دریایی داشته اند، پیوندی که بعدها تحت تاثیر مُدرنیته آسیب دید! تمام وظیفه ما در این نهاد محیط زیستی ترمیم این پیوند قدیمی اما فراموش شده است و اکنون، به عنوان عضوی از خانواده آینده برای طبیعت، خانواده‌ای متشکل از افرادی با انگیزه و مصمم برای حفاظت از طبیعت از سرتاسر جهان، من این فرصت را دارم تا به نمایندگی از موسسه حفاظت از محیط زیست قشم شبکه‌ای جهانی برای برنامه حفاظت از کوسه ماهیان و سفره ماهیان در آب‌های جنوبی ایران تشکیل دهم…»

بنیاد «آینده برای طبیعت» Future For Nature که در هلند مستقر است سالانه با اهدای جوایز و معرفی ۳جوان زیر ۳۵سال مستعد و فعال در زمینهٔ حفاظت از طبیعت، از آن‌ها حمایت کرده و باعث شناساندن آن‌ها در سطح بین‌المللی می‌شود.