مردان پشت پرده شبکه یک / مجید زین العابدین با چه کسانی شبکه یک را پیش می برد؟

مجید زین العابدین از آن مدیرانی است که شکست ها و عدم موفقیت هایش در خارج شدنش از چرخه مدیریتی فرهنگی و رسانه ای کشور بخصوص در صداوسیما تاثیر نمیگذارد، بلکه از خانه ای به خانه دیگر و از شبکه ای به شبکه ای دیگر کوچ میکند.

چه در آن سه سال و هفت ماهی که مدیریت شبکه پنج سیما راه بر عهده داشت چه در یک سال و ۱۰ ماه مدیریتش در شبکه سه سیما نمی توان به کارنامه قابل توجه ای از او اشاره کرد، همان طور که نمی توان اثرگذاری جدی و مهمی از او در دوران مدیریت گروه اجتماعی شبکه خبر، مدیریت گروه معارف شبکه سه سیما و مدیریت شورای هماهنگی ورزش سازمان دید.

در دوران معاونت میرباقری زین‌العابدین شاید بیشترین شانس را برای تصدی قائم‌مقامی سیما را داشت ولی با توجه به تغییرات مدیریتی باید دید که آیا همچنان به حضور در سیما می‌تواند امیدوار باشد یا گرایشاتی به سمت معاونت استان‌ها پیدا خواهد کرد؟

با نگاهی کلی به تیم زین العابدین در شبکه یک می توان اعضا تیم او را در دو دسته کلی ارزیابی کرد، دسته اول آن هایی که غنیمت به او رسیده اند و از دوران پیش از او مسئولیت داشته اند و او تمایلی برای جا به جایی آنها ندارد، دسته دوم نیز کسانی هستند که آسانسوری و یا با حمایت بیرونی در شبکه صندلی مدیریتی تصاحب کرده‌اند و جلوی آنتن و پشت آنتن تهیه کننده هستند.

ارزیابی ها حاکی از آن است که بواسطه فعالیت های امیرسیاح و قرارگاه اقتصاد مقاومتی تحرک های‌مختصری در شبکه دیده می شود، در غیر این صورت برنامه شاخص و یا تولید فاخری در شبکه صورت نگرفته است، همچنان که برنامه هایی با دستمزدهای نجومی همچون مسابقه ایران با عدم‌ اقبال مخاطبین مواجه شد.

خیلی ها معتقدند که مدیر اصلی شبکه یک سیما سیدعلی ضیا است که البته با بروز اختلافات جدید و عدم‌ اختصاص آنتن زنده به فرمول یک گویا این‌ ارتباط عمیق هم دچار خدشه شده است، هرچند که علی ضیا در ماه های اخیر تلاش هایی برای مهاجرت از شبکه کرده بود که با بن بست‌ روبرو گردید.

باید دید در ادامه باسابقه‌ترین شبکه سیما دستخوش تغییر و تحولات خواهد شد یا خیر.