مردم خود را به شمال رساندند

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممگر می‌شود این همه مرگ و مصیبت را دید و باز هم بی‌خیال بود. مگر می‌شود که ندانی اوضاع از بحران هم گذشته اما آن را نادیده بگیری. مگر خوشی‌های مرگ آورتان چقدر ارزش دارد که به خاطرش، دیگران باید بهای آن را که بسیار سنگین است بپردازند.

روی سخن با کسانی است که هنوز تعطیلاتی که ستاد کرونا برای مهار این بیماری درنظر گرفته شروع نشده اما راهی سفر شده اند. همان‌ها که آنقدر تعدادشان زیاد است که آزادراه تهران -کرج از حضورشان قفل شده است.

ای کاش به جای این مسافرت‌ها سری به بیمارستان‌ها که در قرق بیماران کرونایی است و درهر لحظه آن بوی مرگ استشمام می‌شود یا به بهشت‌زهرایی که آنقدر مرده‌های کرونایی را در دل خود جا داده که هر آن ممکن است آن‌ها را بالا بیاورد، می‌زدید تا شاید دست از این خودخواهی‌هایتان بر می‌داشتید.

گیرم مسئولان کشور تدبیر ندارند و نمی‌دانند که این مدل تعطیلاتی که برای حفظ سلامتی مردم در نظر می‌گیرند جز اینکه شرایط را سخت‌تر کند چیزی ندارد اما چرا شماها با بی‌مبالاتی‌تان به آتش این بحران می‌دمید. درک این همه داغ و مصیبت سخت نیست اما به نظرم شما با خودتان هم لج کرده‌اید و گرنه می‌دانید که کرونا از رگ گردن به شما هم نزدیک تراست.

اما نمی‌توان از مسئولان هم گله نداشت. با اینکه می‌دانستند این تعطیلات نصفه و نیمه چه بلایی سر مردم می‌آورد اما آن را به آن‌ها بخشیدند بدون آنکه جدیتی برای محدودیتهای‌شان داشته باشند. هم اکنون جاده‌ها باز است و جریمه‌هایی که برای‌عدم تردد خودروها در نظر گرفته‌اند بی‌اثر.

از سوی دیگر وقتی وسایل نقلیه‌ای مثل اتوبوس، قطار و هواپیما همچون گذشته در خدمت مردم هستند نمی‌توان انتظار داشت که مردم هم بارو بندیل نبندند برای استفاده ازاین تعطیلات چند روزه. با این اوصاف بیخود نیست که کرونا ایران را برای پادشاهی خود انتخاب کرده است.