مرغ هم به دام سودجویان افتاد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ نائب رئیس کانون مرغداران گوشتی کشور گفت: با توجه به قیمت خرید مرغ از مرغداران، قیمت منطقی هر کیلوگرم مرغ در بازار حداکثر ۲۲ هزار تومان است.

به گزارش ایلنا؛ بازار مرغ بعد یک هفته ثبات بار دیگر شاهد افزایش قیمت است، مرغداران مدعی هستند قیمت خرید مرغ از آن‌ها تغییری نداشته و افزایش قیمت در بازار نتیجه سودجویی برخی از خرده فروشان در سطح شهرها است.


حبیب اسدالله نژاد، در گفت‌وگو با ایلنا درباره آخرین وضعیت قیمت و تامین مرغ، اظهار کرد: در حال حاضر هر کیلوگرم مرغ از مرغداران درب مرغداری به طور متوسط ۱۵ هزار تومان خریداری می‌شود.


وی ادامه داد: خرید مرغ به قیمت مذکور از مرغداران در حالی است که قیمت تمام شده هر کیلوگرم از آن ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.


اسدالله نژاد بخشی از بالا بودن هزینه تمام شده تولید و زیان مرغداران را مربوط عدم تامین نهاده دامی به میزان نیاز مرغداران عنوان کرد.

به گفته اسدالله نژاد؛ بازار داخلی به دنبال مرغ‌های با وزن حداقل ۲.۱۰۰ تا ۲.۲۰۰ کیلوگرم است و وزن‌های کمتر از این مشتری ندارد.


وی تاکید کرد: هر زمان که دولت تصمیم به صادرات یا افزایش عرضه مرغ در بازار داخل بگیرد ما می‌توانیم در کمتر از ۴۵ روز تولید را بالا ببریم.


اسدالله نژاد تصمیمات یک شبه را آفت صادرات مرغ دانست که در سال‌های اخیر اثرات جبران ناپذیری را به اعتبار تجارت این کالا زده است.