‘مرگ بر دیکتاتور’ در اعتراض به قطع طولانی برق در اسلامشهر

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_قطع برق طولانی در شهرک واوان اسلامشهر، در جنوب غربی تهران، باعث تجمع ده‌ها نفر از ساکنان این منطقه شده است. معترضان در تجمعی در برابر اداره برق شعارهای ضدحکومتی دادند.

“مرگ بر دیکتاتور” و “نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران” از جمله شعارهای معترضان بود.

قطع پیاپی آب و برق در تابستان جاری اعتراضات بسیاری را در شهرهای مختلف ایران به دنبال داشته است. این اعتراضات از جمله در خوزستان با خشونت سرکوب شد و دست‌کم ۸ نفر از معترضان به بی‌آبی به ضرب گلوله کشته شدند.

ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد جمعی از مردم شهرک واوان در اسلامشهر تجمع کرده‌اند و شعار “مرگ بر دیکتاتور و نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران” سر می‌دهند. گفته می‌شود آنها “به قطع ۸ ساعته برق” اعتراض دارند.

مشکل قطع برق در روزهای اخیر در برخی از مناطق تهران و شهرهای دیگر ایران تشدید شده است.

یکی از دلایلی که برای مشکل قطع برق عنوان شده به کارگیری انبوهی از دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین در مقیاس صنعتی است. علاوه بر این گفته شده که با پایین آمدن سطح آب سدها توان تولید نیروگاه‌های آبی پایین آمده است.

یکی از معترضان در واوان گفته قطعی برق در یک روز ۸ ساعت طول کشیده است. به گفته این شاهد عینی در روزهای اخیر برق این منطقه بارها قطع شده است.

معترضان در این تجمع به طور هماهنگ دست می‌زدند و علیه حکومت روحانیان بر ایران شعار می‌دادند. در اعتراضات آبان ۹۸ شهرهای حاشیه تهران مانند اسلامشهر صحنه برخی از شدیدترین سرکوب‌ها بودند.