مرگ خوبه اما برای همسایه!؟

✍️اکبر اعلمی

چندی قبل احمد خاتمی اعلام کرد که بدلیل گسترش ویروس کرونا اجلاس ۲۷مرداد خبرگان رهبری برگزار نخواهد شد!

روز گذشته نیز اعلام شد که رئیس‌جمهور از ستاد ملی کرونا درخصوص حضورش در مجلس استعلام کرده، اما آنها به جهت شرایط کرونا، مصلحت ندیدند که وی در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت در مجلس حاضر شود و این درحالیست که؛

اولا- به موجب مادّه ۱۸ آیین نامه داخلی مجلس خبرگان؛ مجلس خبرگان سالی یک بار، به مدّت دو روز اجلاسیه رسمی دارد که به موجب این قانون باید برگزار شود.

ثانیا- مستفاد از تبصره یک ماده ۲۰۴ آئین‌نامه داخلی مجلس؛ رای اعتماد به وزیر پیشنهادی و ایراد نطق‌های موافق و مخالف نمایندگان ملازم با ایراد نطق اولیه رئیس جمهور در مجلس است!

اما همین حسن روحانی ضمن تجویز برگزاری کنکور برای صدها هزار جوان این مملکت، به همراه وزیر بهداشتش و احمدخاتمی و برخی هم‌ لباسی‌های خود از مردم می‌خواهند که مراسم عزاداری محرم را که جزء واجبات نیست، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هرچه پررونق‌تر و باشکوهتر برگزار کنند!!

خوب اگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانع از ابتلای شرکت کنندگان در کنکور سراسری و دستجات عزاداری به کرونا می‌شود، شما چرا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی که بهترین و دم‌دستی‌ترین آنها را نیز در اختیار دارید، از حضور در دو مجلس حداکثر ۳۰۰-۱۰۰ نفره خودداری می‌کنید!؟ نکنه مرگ خوبه اما برای همسایه!!؟؟