مرگ مشکوک دبیر تشکیلات سابق انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه زنجان

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، رضا کشاورز دبیر تشکیلات سابق انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه زنجان، در حین خدمت سربازی در تاریخ ۱۷ بهمن ماه در پادگان شهید صفوی ارتش قزوین به طرز مشکوکی جانش را از دست داد.

یکی از نزدیکان رضا کشاورز گفت: “فرماندهان پادگان علت مرگ را خودکشی با طناب دار اعلام کرده‌اند در حالی که علاوه بر اثر طناب دار بر گردن رضا، آثار زخم و شکستگی نیز در پیکر او مشهود بوده است، به طوری که پیشانی او زخمی بوده و پاهایش هم علاوه بر زخمی بودن، دچار شکستگی شده بودند.

از طرفی رفتار مسئولین پادگان که با خواست خانواده رضا کشاورز برای انتقال پیکر او به پزشکی قانونی معتمد برای تشخیص دقیق‌تر علت مرگ مخالفت کرده‌اند، صحه بر برخی گمانه‌زنی‌ها درباره مرگ مشکوک او می‌گذارد. آن‌ها خانواده‌ی رضا را تهدید کردند که در صورت پافشاری، خودشان مراسم خاکسپاری را برگزار کرده و بعدا محل خاکسپاری را به اطلاع خانواده می‌رسانند.”

به گفته دوست رضا کشاورز، او در پادگان و در بین سربازان نشست مطالعاتی و کتابخوانی برگزار می‌کرد که این کار خوش‌آیند مسئولان پادگان نبود.

دوستان رضا کشاورز از سربازها نقل می‌کنند، که روز قبل از جان‌باختن رضا، تلفنی به او شد که او را آشفته کرد، همچنین فردی آمد و در گوشه‌ای با او حرف زد و در انتها موقع رفتن گفت باز هم می‌بینمت. از طرفی روایت‌های ضد و نقیضی از طرف مسئولان پادگان به خانواده رضا گفته شده و تمام این موارد به علاوه آثار شکستگی بر بدن او، مرگ رضا کشاورز را برای دوستان و آشنایانش غیرعادی و مشکوک جلوه داده است.

رضا کشاورز در دوره فعالیت دانشجویی مدیر مسئولی نشریه دانشجویی جمهوری را که پیشتر فقط یک شماره چاپ شده بود، بر عهده گرفت اما با فشار نهادهای امنیتی و چندین مرتبه احضار به نهادهای امنیتی شماره دوم با مدیرمسئولی او هرگز چاپ نشد.

✍️ دیدگاه شما 🙏