مسئولین خودخواهی که در سنین ۸۰ و ۹۰ سالگی همچنان به صندلی قدرت چسبیده اند، مانند نخست وزیر ژاپن به حقوق مردم احترام گذاشته و استعفا دهند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: مسئولین ۹۰ساله استعفا بدهند.

این روزنامه در ادامه نوشت :

مسئولین خودخواهی که در سنین ۸۰ و ۹۰ سالگی همچنان به صندلی قدرت چسبیده اند، مانند نخست وزیر ژاپن به حقوق مردم احترام گذاشته و استعفا دهند

نخست‌وزیر ژاپن اکنون ۶۶ سال دارد و بدون آنکه فشاری برای کنار رفتن بر او وارد شده باشد، خودش داوطلبانه کنار رفته است.این، یعنی احترام قائل شدن برای حقوق مردم.

ما که مسلمان هستیم و در یک نظام اسلامی زندگی می‌کنیم، باید به دستور اسلام تعهد بیشتری به حقوق مردم داشته باشیم و به همین دلیل باید در کنار رفتن از مناصب و فرصت را برای افراد توانمندتر فراهم کنیم ولی حاضر نیستیم قدرت را به دیگران واگذار کنیم.

در کشورمان، افرادی بالای ۷۰ سال در مسئولیت‌ها داریم که هنوز آرزوی به دست آوردن مسئولیت‌های بالاتر دارند.

افرادی در سنین میان ۷۰ و ۸۰ سالگی داریم که دارای ده‌ها مسئولیت هستند و باز هم برای به دست آوردن مناصب دیگر تلاش می‌کنند.

افرادی بالای ۸۰ سال سن داریم که برای راه رفتن مشکل دارند ولی مسئولیت‌های حساسی برعهده آنان است.

وقتی نخست‌وزیر ۶۶ ساله ژاپن، داوطلبانه کنار می‌رود، آن دسته از مسئولین ما که از سن بازنشستگی فراتر هستند، باید این اقدام درس‌آموز را سرمشق خود قرار دهند و داوطلبانه کنار بروند.

توجیهاتی از قبیل اینکه بهتر از من پیدا نمی‌شود، من احساس تکلیف می‌کنم و کشور به من نیاز دارد، فقط نوعی خودخواهی و خودبرتربینی است.

One thought on “مسئولین خودخواهی که در سنین ۸۰ و ۹۰ سالگی همچنان به صندلی قدرت چسبیده اند، مانند نخست وزیر ژاپن به حقوق مردم احترام گذاشته و استعفا دهند

  • شهریور ۱۰, ۱۳۹۹ در t ۱۰:۰۵ ب٫ظ
    Permalink

    مصیبت ما مردم اینجاست که این دایناسورهای عهد عتیق که با چنین سن بالا و بدنی فرتوت و فکر و ذهنی ورای خرفتی!، مناصب کلیدی و حساس فراوانی را در اختیار گرفته اند، قبل از آنکه صاحب منصب و قدرتمند باشند، متأسفانه عمامه بر سر دارند و آخوند هستند و از قدیم الایّام معروف است که اگر آخوند بالای منبر رفت ، با زور و حتی با خواهش و التماس هم قادر به پائین آوردن او نخواهیم شد..!
    آنکه منبر است ، برایش چنین داستان گفته اند…، اکنون که اینان مملکتی بزرگ را اشغال و تصاحب کرده اند، و متکبرانه بر تخت قدرت تکیه داده اند، پائین کشیدنشان فقط همتی بلند و اراده ای آهنین میطلبد…
    به امید نابودی هرچه زودتر این عجوزگان جنایتکار.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.