مسلمان هندی خدای هندوها را می‌سازد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، در شهر بمبئی هند یک مسلمان هنرمند که در سفالگری فعالیت می کند برای احیای کسب و کار خود که به دلیل کرونا آسیب دیده به ساخت مجسمه های گانش از خدایان هندوها روی آورده است.

یک مسلمان سفالگر هندی که طی ماه های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا کسب و کارش از رونق افتاده به ساخت مجسمه گانش یکی از شناخته‌شده‌ترین و مورد احترام‌ترین خدایان در مذهب هندوئیسم روی آورده است.

به گزارش فرارو، یوسف زکریا گاروانی به همراه دو برادر خودر در کارگاهی در شهر بمبئی مجسمه های گانش که به شکل فیل هستند را می سازد تا در جشنواره ای که قرار است هندوها برگزار کنند مورد استفاده قرار گیرند.

این مجسمه های ۲۸ سانتیمتری برخلاف نمونه های مشابه سازگار با محیط زیست هستند و پس از رهایی و غوطه ور شدن در آب رودخانه تجزیه شده و به خاک تبدیل می شوند.

یوسف می گوید همه ساله مجسمه های گانش ساخته شده از گچ در جشنواره هندوها بکار برده می شوند که این کار خطرات زیست محیطی به همراه دارد و زندگی دریایی را به مخاطره می اندازد.

وی افزود: علاوه بر تجزیه شدن در ساخت این مجسمه ها از دانه های گیاهی نیز استفاده شده که پس از تجزیه شدن در آب جوانه می زنند.

این هنرمند مسلمان تاکنون سفارش ساخت ۸۰۰ مجسمه را دریافت کرده است.

از نظر از نظر هندوها گانش خدایی است که شکمی بزرگ با سری فیل‌گونه دارد. اغلب او را طوری تصویر می‌کنند که بر زمین نشسته و پاهایش را زیر خود جمع کرده‌ است.