مسیح مهاجری: رفسنجانی می‌گفت برای کشتنش برنامه‌ریزی کرده‌اند/آن واقع «تکان‌دهنده» به شکل دیگری اتفاق افتاد/ این اقدام قرار بوده توسط افرادی انجام شود که آنان را از اعدام نجات داده بود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ مسیح مهاجری، مدیر مسول روزنامه جمهوری اسلامی، گفت اکبر هاشمی رفسنجانی پیش از مرگش به او گفته بود که عده‌ای برای کشتن او برنامه‌ریزی کرده بود.

به گفته مهاجری، هاشمی رفسنجانی در یک ملاقات در سال ۹۳ به دلیل نگرانی از شنود او را به یک اتاق مجمع تشخیص مصلحت نظام که کمتر استفاده می‌شد، برده است.

او گفت که هاشمی رفسنجانی در این اتاق به صورت «در گوشی» درباره «یک واقعه تکان‌دهنده» موضوعاتی را بیان کرده است. مهاجری بدون اشاره به جزئیات اعلام کرد: «آن واقعه اتفاق نیفتاد اما شکل دیگری از آن اتفاق افتاد.»

بر اساس این روایت، هاشمی رفسنجانی گفته که این اقدام قرار بوده توسط افرادی انجام شود که او آنان را از اعدام در زمان جنگ ایران و عراق نجات داده بود.

مهاجری گفته اقدام کنندگان علیه هاشمی کسانی بودند که وی آنها را از مرگ نجات داده بود. یعنی قرار بود بلایی سر آنها بیاید، یا اعدام شوند که هم فیلم و صدای آن موجود است.

به گفته مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی، جزییات این واقعه در بخشی از خاطرات هاشمی مربوط به سال ۹۳ در آینده منتشر خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد که در آن سانسور اعمال نشود.

در سال‌های پایانی جنگ ایران و عراق و در پی شکست‌های سنگین نیروهای ایران، شماری از مقامات خواهان اعدام سران نظامی کشور، از جمله رحیم صفوی، فرمانده سابق کل سپاه پاسداران شدند.

گفته می‌شود که هاشمی رفسنجانی از اعدام این افراد جلوگیری کرد.

پس از مرگ هاشمی رفسنجانی، اعضای خانواده او از ترور بیولوژیکی این رییس جمهور سابق ایران سخن گفته بودند.