مصباحی مقدم، سخنگوی جامعه‌ روحانیت مبارز: وحدت نکنیم، شکست اصولگرایان حتمی است/ توافق با لاریجانی سهل‌تر از پایداری‌هاست/ درباره اظهارات آیت‌الله مصباح نظری ندارم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ غلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو جامعه‌ روحانیت مبارز، گفت: اگر به همصدایی نرسیم و انتخابات را با چند لیست تجربه کنیم، شکست اصولگرایان قطعی خواهد بود.

 اصولگرایان که در ادوار هفتم تا نهم مجلس‌ شورای اسلامی اکثر کرسی‌های بهارستان را در اختیار خود دیدند، نه تنها این موقعیت را در مجلس دهم از دست دادند بلکه در حوزه مهم و تاثیرگذاری شکستی صد درصدی را متحمل شدند. حال این سوال پیش می‌آید که آنها با چه سازوکاری وارد فضای یازدهمین انتخابات مجلس خواهند شد و آیا «بالاخره» اتحاد انتخاباتی را به عنوان هدفی که محقق شده است، خواهند دید یا خیر؟

غلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو جامعه‌ روحانیت مبارز، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین درباره شرایط حاکم بر فضای انتخاباتی جریان اصولگرایی به سوال‌های طرح‌شده پاسخ داده است:

وحدت نکنیم، شکست می‌خوریم

*به‌ نظر می‌رسد اصولگرایان کار سختی برای اتحاد در انتخابات دارند.

بهتر است‌ این سوال را از آقای دکتر حدادعادل یا آقایان سروری و زاکانی بپرسید. بنده در جریان کار میدانی نیستم و نمی‌توانم درباره شرایط به سوال‌های شما پاسخی بدهم.

*سوال من از شما در جایگاه یک کنشگر سیاسی بود.

ما امیدواریم و همچنین انتظار داریم شخصیت‌ها و جریان‌های انقلابی و اصولگرا تحت یک شورای فراگیر و کاملاً پوشش‌دهنده مجموع یا حداکثر ممکن جریان اصولگریان باشند تا در تهران و سایر کلانشهرها با لیستی واحد وارد عرصه رقابت در انتحابات شوند. اگر چنین اقدامی صورت گیرد، طبعاً خواسته‌مان تامین خواهد شد. چرا که اصولاً با گرد هم آمدن این مجموعه و پوشش حداکثری است که اصولگرایان به سمت موفقیت خواهند رفت.

*انتظار یک مساله است و واقعیت موضوعی دیگری. اصولگرایان در عمل شرایط یکی شدن را دارند؟

با توجه به فرصتی که تا روز انتخابات داریم، امید