مضحکه ای به نام فیلترینگ

حامد تقوی

ابوالحسن فیروزآبادی ، دبیر شورای عالی فضای مجازی در مورد اظهارنظر منتشرشده از قول خود درباره رفع فیلتر تلگرام گفته است : خبر منتسب به اینجانب در مورد رفع فیلتر تلگرام جعلی و ساختگی است، من هیچگونه مصاحبه‌ای در این مورد نداشته‌ام.

از طرفی ؛ امیر خوراکیان، معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی نیز در واکنش به انتشار این شایعه در فضای مجازی گفت: خبر منتشره در خصوص رفع فیلتر تلگرام صحت ندارد و دبیر شورای عالی به هیچ‌وجه چنین سخنی نگفته است.

همچنین، همزمان روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی با انتشار تکذیبیه‌ای اعلام کرد: در پی انتشار خبری با عنوان «احتمال رفع فیلتر تلگرام» به نقل از دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور و انعکاس آن در شبکه های اجتماعی و رسانه ها به اطلاع می رساند، این خبر جعلی و ساختگی بوده و هیچ گونه مکاتبه ای با رئیس قوه قضائیه صورت نگرفته بنابراین صحت ندارد.

برگردیم به چند ماه قبلتر:

می گویند تلگرام فیلتر شده است چون افرادی که درتلگرام عضو هستند و فعالیت میکنند ممکن است دچار روابط غیر اخلاقی بشوند. با این استدلال های مضجک ؛ باید اینترنت را قطع کنند، چون به راحتی با یک فیلتر شکن که قابل دسترسی برای همه است این امکان فراهم میشود. باید پیاده رو ها و خیابان ها را را صف بندی کنند ، چون خیلی ها برای اولین بار همدیگر را در پیاده رو ها می بینند و بعد روابط غیر اخلاقی بر قرار می کنند. – دانشگاه ها را هم تعطیل کنند چون نقش شان در به فساد کشاندن جوانان ، کمتر از پیاده رو ها نیست.اتوموبیل ها را از بازار ها و خیابان ها جمع کنند چون علاوه بر آلودگی هوا و ترافیک ، برای خیلی ها وسیله ای برای رفتن به اماکنی میشود که ممکن است گرفتار بشوند روابط غیراخلاقی. و در نهایت حرف زدن را غدقن کنند کنند چون به جز کر و لال ها بقیه افرادی که روابط غیراخلاقی دارند ، اولش با حرف زدن شروع می کنند و بعد آن کار دیگر می کنند.

این منطق آقایان است