مطالبه گری بازنشستگان لشکری از هولدینگ اتکا

حسین فرزین

اگر در اینترنت سرچ کنید خواهید دید در حالی که هولدینگ بزرگ اتکا بیش از ۲۱ شرکت زیر مجموعه دارد و با سرمایه گذاری از جیب کارکنان نظامی و وزارت دفاع (که در اصل بخش بزرگی از این دارایی ها از زمان پهلوی از ارتش ایران به ارث رسیده )

این سازمان بر خلاف سالهای دور، هر سال خدمات خود را به بازنشستگان لشکری به بهانه های مختلف کاهش می دهد و اخیرا هم با یک اقدام نسنجیده و حذف سوبسید کالاها برای بازنشستگان لشکری و جایگزین نمودن آن با ۳۰ هزار تومان یارانه (تقریبا ۱ دلار) برای هر نفر در واقع بازنشستگان را به تمسخر گرفته است!

و گاها نیز با درج قیمت کالاها بالاتر از نرخ بازار و بعد تخفیف با کارت حکمت فقط اقدام به پر کردن جیب سازمان را می نماید .

این سازمان بایستی رویه خود را برای خدمات دهی به کارکنان بازنشسته نیروهای مسلح تغییر دهد . و حداقل های مایحتاج این عزیزان که همه از ایثارگران دفاع مقدس هستند را تامین کند . تا کی بایستی بازنشستگان لشکری چوب مدیریت ضعیف مدیران این هلدینگ بزرگ را بخورند.

تصور کنید با ۳۰ هزار تومان یارانه اتکا حتی نمی شود یک بسته نخود یا لوبیا که ۳۷۵۰۰ تومان قیمت می خورد را خرید . مدیران این فروشگاه از موی سفید بازنشستگان لشکری و قد خمیده این پیشکسوتان ایثار و شهادت شرم نمیکنند که یک مبلغ ناقابل را به عنوان کمک به این عزیزان محاسبه کردند .

همه جای دنیا برای کهنه سربازان خود ارزش خاصی واحترام ویژه و امکانات لازم را فراهم می آورند . اگر وزارت دفاع قادر نیست مدیران با لیاقتی برای اتکا تعیین کند حداقل مدیریت آن را به بازنشستگان لشکری دوران دفاع مقدس واگذار کند .

از مسئولین وزارت دفاع و هولدینگ اتکا انتظار می رود برای بازنشستگان نیروهای مسلح ارزش قائل شوند و به خواسته های برحق این عزیزان احترام قائل شوند .

مطالبه گری ما در واقع خواسته بر حقی است که سالهای سال است از عزیزان پیشکسوت بخصوص ایثارگران دریغ شده است.